Przedstawiamy kilka podstawowych środków ochrony indywidualnej, które warto posiadać we własnym mieszkaniu lub w samochodzie. 

Elementy odzieży BHP 

Istotne jest dobieranie odpowiedniej odzieży BHP w zależności od tego, w jakiej temperaturze wykonujemy poszczególne czynności. Jednym z ważniejszych elementów jest oczywiście obuwie BHP. Świetnie sprawdzi się zarówno w zakładach przemysłowych, w warsztatach, na placu budowy, jak i również w domowym garażu. Do wyboru mamy modele niskie i te wysokie, a dopasować powinniśmy je do rodzaju wykonywanej przez nas pracy.

Ubrania dla górnej partii ciała

Nie obędzie się bez odpowiedniego ubioru dla górnych partii ciała. Mogą to być koszule, T-shirty, bluzy, a nawet kurtki BHP- w zależności od warunków pracy. Istotne są elementy odblaskowe, które w sposób szczególne zaleca się w przypadku pracy po zmroku lub w odrobine ciemniejszych miejscach. Pamiętajmy o tym, odzież była stosunkowo luźna, tym bardziej jeśli zmuszeni jesteśmy do częstego ruchu. Ciasna kurtka bardzo ograniczy możliwość naszego poruszania się, czego powinniśmy unikać.

Spodnie BHP 

Ważna jest również kwestia spodni BHP. Do wyboru mamy zarówno te do pasa, jak i funkcjonalne ogrodniczki. Tego typu odzież sprawdzi się w przypadku prac ogrodowych, warsztatowych, a także w zakładach przemysłowych. Gwarantują szybki dostęp do najważniejszych narzędzi, które możemy nosić przy sobie. Podczas ich wyboru, najważniejszą kwestią powinna być solidność wykonania, a także rozmieszczenie poszczególnych kieszonek. 

Akcesoria BHP 

Jeśli posiadamy już odpowiednie ubranie, które znaleźć można w sklepie BHP, warto zaopatrzyć się w podstawowe artykuły BHP, jak chociażby słuchawki ochronne, kaski, maski chroniące drogi oddechowe, rękawiczki czy też okulary BHP. Te pierwsze możemy również zamienić na specjalne zatyczki, które dostępne są w sklepie BHP. Ochronią nas przed nadmiernym hałasem, który może być szkodliwy dla naszego słuchu. Wybierając ten element, najistotniejszą kwestią jest zapewniany poziom ochrony w decybelach. Jeśli chodzi o kaski BHP, sprawdzą się w przypadku pracy na wysokościach, na placu budowy czy też w magazynie. Zabezpieczą nas w przypadku niefortunnego upadku, jednocześnie ochronią przed słońcem i wiatrem. 

Artykuły pierwszej pomocy

Zarówno w domu, jak i w samochodzie warto posiadać apteczkę- nigdy nie wiadomo, kiedy konieczne będzie skorzystanie z niej. Niezależnie od jej przeznaczenia, wewnątrz powinny znajdować się podobne elementy, takie jak chociażby chusta opatrunkowa, trójkątna, kompres, nożyczki, rękawice lateksowe, koc ratunkowy, opatrunek, plastry i opaski elastyczne. Warto zaopatrzyć się w różne wymiary, a także w kilka egzemplarzy najważniejszych przedmiotów. Tylko w takim przypadku mamy pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku będziemy w stanie udzielić pomocy innym. Hurtownia BHP Wrocław z pewnością posiada w asortymencie tego typu przedmioty. Dodatkowymi elementami mogą okazać się: ustnik do sztucznego oddychania, race świetlne, latarka. Pamiętajmy o tym, aby w apteczce nie znajdowały się przedmioty, które mogą być używane w nieprawidłowy sposób, bowiem mało doświadczona osoba jest w stanie wyrządzić nam krzywdę. 

Gaśnice i koce gaśnicze

W samochodzie naszym obowiązkiem jest posiadanie gaśnicy. Wiele osób to bagatelizuje i nie ma tego przedmiotu lub posiada gaśnicę BHP, która jest już dawno po terminie. Pomimo wszystko jest to bardzo ważna kwestia, bowiem w przypadku zwarcia elektroniki i zapalenia się dowolnej części pojazdu, jesteśmy w stanie szybko zareagować i zminimalizować ryzyko nieszczęścia. W skrajnych przypadkach nie obędzie się bez koca gaśniczego, który mechaniczne odetnie dopływ powietrza, tym samym uratuje czyjeś życie w przypadku palącej się odzieży. Sklep BHP oferuje tego typu produkty, co spowoduje zmaksymalizowanie naszego bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdami mechanicznymi. 

Artykuły BHP dla Twoich potrzeb: https://zapakujemy.pl/odziez-ochronna-i-robocza-c-141.html