Autyzm to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych i społecznych współczesnego świata. Jest tym bardziej niebezpieczny, że przez wielu rodziców i lekarzy bagatelizowany. Tymczasem maluchy, u których autyzm leczony jest od najmłodszych lat, znacznie lepiej radzą sobie w życiu codziennym. Kwiecień, miesiąc wiedzy na temat autyzmu, ma przypominać o problemie i zachęcać do wczesnej diagnostyki.

Okazją do konsultacji ze specjalistami zajmującymi się problemem autyzmu będzie wydarzenie "Navicula na niebiesko dla Łodzi", organizowane przez Navicula Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi. W piątek, 24 kwietnia w Porcie Łódź odbędą się warsztaty "Inaczej widzę, słyszę i czuję, ale spróbuję". Zajęcia pomogą zrozumieć, jak trudny i inny od naszego jest odbiór świata zewnętrznego dla osób z autyzmem. Dodatkowo przeprowadzone zostaną warsztaty, które pokażą, jak wykorzystywać popularne wśród dzieci klocki Lego do rozwoju maluchów autystycznych. Zaprezentowane zostaną również terapie, takie jak logoterapia i powstanie punkt informacyjny dla rodziców, w którym będą oni mogli zasięgnąć porady specjalistów.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci będą roboty, które zaprezentują studenci z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR na Politechnice Łódzkiej.

Na wydarzenie "Navicula na niebiesko dla Łodzi" Port Łódź zaprasza w piątek, 24 kwietnia w godzinach 10.00-21.00 do Atrium przy sklepie IKEA.