ad

Kojarzą nam się z beztroską lat dziecięcych, miłym wydarzeniem i trudno wyobrazić sobie przyjęcie bez ich udziału.

Dziś do wyboru mamy masę przeróżnych rodzajów, wzorów i kolorów. Które zatem wybrać, jak je rozróżnić?

Wszystkie opisane poniżej balony oraz dodatki do nich, możecie znaleźć w sklepie interentowym z balonami happenings.pl

Rodzaje balonów

Balony rozróżniamy najczęściej na dwa podstawowe rodzaje:

1) Balony lateksowe

Balony gumowe, o różnych rozmiarach. Standardową wielkością są balony 12". Czy możemy napełniać balony lateksowe helem? Jak najbardziej, przy czym należy zwrócić uwagę na ich rozmiar.

Im większy balon, tym większa szansa, aby dłużej przetrwały.

Balony lateksowe wypełnione helem utrzymują się średnio ok. 6-8 godzin. Aczkolwiek jeśli chcemy, aby towarzyszyły nam nieco dłużej podczas przyjęcia nie oznacza to tego, że musimy z nich rezygnować. Jest na to pewien sposób, a mianowicie specjalny żel uszczelniający, który sprawia iż powłoka balona staje się mniej przepuszczalna i takie balony będą służyły nam już nie 6, a 24 - 48 nawet godzin. Odradzamy napełniać balony helem poniżej 11". Można wówczas wypełnić je tradycyjnym powietrzem, a hel przeznaczyć dla balonów foliowych.

Spośród balonów lateksowych wyróżniamy liczne podgrupy, które cechują się określonym rodzajem.

Najczęściej możemy spotkać:

- balony pastelowe - tradycyjne

- balony metaliczne - balony połyskujące średnio kryjące

- balony chromowane - balony mocno kryjące

2) Balony foliowe

wspomniane wyżej balony foliowe są drugim rodzajem balonów, które cieszą się niegasnącą popularnością. Mogą stanowić część kompozycji dekoracyjnej danego przyjęcia, a także być formą prezentu, drobiazgu na poprawę humoru, czy konkretną okazję.

Najbardziej popularnymi są cyfry, które najczęściej wykorzystywane są jako balony na urodziny, zwłaszcza te okrągłe jubileusze tj. 18 urodziny, 40, 50, 60, roczek itd. Mogą osiągać aż do 1m wysokości, więc stanowią atrakcyjny element dekoracyjny.

Skupiając się na cyfrach foliowych warto zaznaczyć, iż w ich przypadku wielkość ma znaczenie. Balony foliowe cyfry unoszą się dopiero przy wielkościach ok. 75cm, warto o tym pamiętać decydując się wypełniając je helem, w innym wypadku zwyczajnie nie ma to sensu.

Jak napełniać balony?

Pytanie może wydawać się banalne, aczkolwiek już nie raz przekonaliśmy się, że nie dla wszystkich jest to jasne.

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo, dlatego pod żadnym pozorem nie napełniamy balonów ustami! Do tego celu możemy użyć pompki ręcznej lub elektrycznej. Zdecydowanie to ułatwi nam zadanie, zwłaszcza, gdy mamy do napełnienia ich całe mnóstwo.

Takie balony możemy wykorzystać do tworzenia przeróżnych kompozycji. Możemy tworzyć z nich girlandy balonowe, które są bardzo efektowne. Do tego celu oprócz balonów będą nam potrzebne taśma oraz pastylki klejowe. Taką girlandę możemy zamontować w dowolnym miejscu, a gdy nie mamy odpowiedniego świetnym rozwiązaniem są stelaże. Takie rozwiązania świetnie sprawdzą się na każdą okazję. Jak dobrać balony, aby do siebie pasowały? Nie każdy ma zmysł twórczy i potrafi łączyć i tworzyć pasujące do siebie zestawienia. Od tego jesteśmy my, służymy pomocą w wyborze, ale kiedy nie ma takiej możliwości istnieją tzw. klasyki, które sprawdzą się zawsze i wszędzie.

Organizując przyjęcia dla dzieci oczywiście kolory pastelowe, odcienie niebieskie i różowe będą bezpiecznym rozwiązaniem.

Do tego celu możemy wykorzystać balony pastelowe, tzw. makaroniki.

Natomiast jeśli chodzi o przyjęcia dla dorosłych sztandarowym zestawieniem jest czerń i złoto. Balony metaliczne złote oraz czarne, a także te z konfetti będą zawsze dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Są to bezpieczne i eleganckie kolory.

Napełnianie balonów helem.

Kiedy chcemy, aby balony były nie tylko w formie girland, czy kompozycji wypełnionych powietrzem, a żeby fruwały i cieszyły oko w formie bukietów mamy dwie możliwości; pierwszą jest punkt, w którym możliwe jest wykonanie takiej usługi, bądź kiedy nie mamy w pobliżu takiego miejsca możemy zaopatrzyć się w butle z helem. Decydując się na odpowiednią dla siebie możemy samodzielnie napełnić balony. Najlepiej robić to w dzień imprezy na świeżo, bądź najpóźniej dzień wcześniej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby utrzymały się one do dnia kolejnego i dłużej należy zaopatrzyć się również w żel uszczelniający, który aplikujemy przed napełnieniem balonów. Również ważna informacja: uszczelniacz aplikujemy jedynie do balonów lateksowych, gdyż foliowe posiadają już automatycznie zabezpieczenia przed przedwczesnym ulotnieniem się helu. Jeśli będziemy stosować się do wyżej wymienionych zasad uzyskamy genialny efekt i nie jest to wcale trudne.