Wiele z nas popełnia błędy w pielęgnacji. Które z nich są najczęstsze? Jakich błędów nie popełniać? Podpowiadamy.  

Niewłaściwa ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB 

Słońce emituje szkodliwe dla nas promieniowanie UVA i UVB, którego natężenie zmienia się w zależności od pory roku i dnia, a także czynników atmosferycznych. Promieniowanie UV jest nam niezbędne do życia, ale w nadmiernych ilościach szkodzi zdrowiu i może znacznie pogorszyć stan naszej cery.  

Długotrwała ekspozycja na słońce może powodować wiele schorzeń - natężenie skóry, rumień skórny, udary słoneczne, reakcje alergiczne i liczne przebarwienia. Promieniowanie słoneczne może również uszkadzać wzrok i jednocześnie przyspieszać starzenie się naskórka. Właśnie dlatego tak ważna jest właściwa ochrona przeciwsłoneczna i filtry SPF. Latem przyda się zalotka do rzęs.

Za mało wody 

Latem ciało potrzebuje właściwego nawodnienia. W czasie upałów znacznie wzrasta zapotrzebowanie na płyny - wraz z potem tracimy duże ilości wody, a wraz z nią cenne składniki odżywcze. Skutki niewystarczającego nawodnienia mogą być widoczne gołym okiem. Skóra staje się przesuszona i matowa, następuje utrata jędrności, elastyczności i naturalnego blasku.  

Oprócz picia właściwej ilości wody należy pamiętać o kremach i balsamach nawilżających. Latem warto więc wybierać kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy, glicerynę i kwas mlekowy, które zwiększają poziom nawodnienia skóry.  

Latem zawsze warto mieć także przy sobie butelkę wody i pamiętać o regularnym nawadnianiu zarówno od wewnątrz, jak również od zewnątrz. Dobrze nawilżona cera odwdzięczy się idealnym wyglądem. 

Rezygnacja z peelingów  

Latem, wiele osób w obawie przed podrażnieniami całkowicie rezygnuje z peelingów. Złuszczanie naskórka jest jednak niezwykle ważne i wpływa na ogólny wygląd i stan naszej skóry. Brak peelingów to jeden z podstawowych błędów letniej pielęgnacji. Jak działa na skórę peeling? Wygładza ją, poprawia jej elastyczność i jędrność, a także pozwala zachować jej piękny wygląd. Zabiegi złuszczające nawilżają skórę i rozjaśniają skórę.  

Pielęgnacja niedopasowana do pory roku 

Kolejnym błędem, który także często popełniamy jest niedostosowanie pielęgnacji do pory roku i czynników atmosferycznych, panujących na zewnątrz. Latem, podczas promieni słonecznych skóra produkuje o wiele mniej kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Warto więc w tym czasie pamiętać nie tylko o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, ale także wyposażyć się w produkty z właściwym składem.  

Składniki aktywne mogą zniwelować szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr i klimatyzacja.