Miłośnicy czystej wody mogą ją teraz spakować do torby, plecaka lub zabrać na trening. Piękne butelki filtrujące to najnowszy ekologiczny krzyk mody. Poznaj ich zalety.

Zaczęło się od filtrujących dzbanków. Polska je pokochała, bo zamieniają kranówkę w smaczną i zdrową wodę. Dzbanek z węglowym filtrem zagościł już w większości domowych gospodarstw, bo panie domu a także panowie, polecają go sobie nawzajem.

A gdybyśmy chcieli wodę filtrowaną zabrać ze sobą na miasto, na trening, na spacer? A nawet pójść o krok dalej i przefiltrować sobie… zwykłą kranówkę z publicznej toalety? Niemożliwe? A jednak – dzięki butelce filtrującej Dafi!

Jak działa butelka filtrująca?

Nie każdego przekonuje woda z kranu. Mimo spełniania restrykcyjnych norm dla wody kranowej, trudno się dziwić, że jest ona niesmaczna, gdy wyczuwalny jest niemiły zapach chloru. Nikt nie lubi również jego posmaku, gdy pije wodę ze szklanki.

Tymczasem wszystkie te niedogodności znikają, gdy użyjemy butelki Dafi. To dzięki filtrowi węglowemu. Wymienia się go raz w miesiącu. Jak działa?

Filtry z węgla aktywnego usuwają smak i zapach chloru, które możemy znaleźć w „kranówce”. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących: wapnia i magnezu. Woda nie jest jałowa. Nadal ma w sobie zdrowe pierwiastki, a do tego filtr lekko podwyższa jej pH, co zwiększa jej jakość.

Naturalny węgiel aktywny, użyty w butelce Dafi, otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają systematyczne badania i uzyskane certyfikaty.

Jakie są zalety butelki filtrującej?                                                                

Butelka Dafi ułatwia dostęp do świeżej wody podczas aktywności fizycznej. Możesz ją zabrać na siłownię, na wycieczkę rowerową, na trening. Jest tak lekka, że nie odczujesz jej ciężaru w torbie czy plecaku. Nie zaśmiecasz przy tym planety i możesz pochwalić się stylowym gadżetem: butelki dostępne są w wielu kolorach, nawet nietypowych jak limonkowy czy stalowy. Dostępne są też serie tematyczne, np. z napisami okolicznościowymi na Boże Narodzenie. A największa gratka? Wzór na butelce możesz też sam zaprojektować, wybierając gotową grafikę czy dodając krótkie hasło.

Co ważne, gdy skończy się w niej woda, wystarczy dolać do środka zwykłej kranówki.        

Butelka ma szczelny korek. Jej zawartość nie wyleje się do torby i nie wycieknie mimo wstrząsania nią. Jest elastyczna. Po co? By „przecisnąć” wodę przez filtr. Butelki bez tej właściwości raczej sączą wodę do ust, a jej wypływ jest spowolniony.

By pamiętać o wymianie filtra, producent przewidział obrotowy datownik, który przypomina, kiedy dotychczasowy węgiel aktywny się zużyje.

Największa zaleta to ekologia: butelka Dafi jest wielorazowa, do tego wyprodukowana w Polsce z bezpiecznych materiałów. Używając jej, ograniczamy produkcję plastikowych śmieci. Tworzywo, z którego została wykonana, nie zawiera szkodliwego biosfenolu A.

Używanie butelki Dafi generuje też oszczędności, które zyskamy ograniczając picie wody w butelkach plastikowych. Warto w tym miejscu dodać, że butelka filtrująca i jej użytkowanie nie są drogie – w miesiącu na filtr wydamy mniej niż 20 zł, a zakup samej butelki jest dostępny na każdą kieszeń.

Jak wybrać butelkę filtrującą?

Butelka filtrująca dostępna jest w 3 pojemnościach. Najmniejsza pojemność, 0,3 l, została stworzona z myślą o najmłodszych. Śmiało mogą ją zabrać do przedszkola czy szkoły i na bieżąco uzupełniać braki. Butelkę 0,5 l można wygodnie zabrać ze sobą na spacer lub do pracy. Przyda się też młodzieży podczas lekcji czy na zajęciach na uczelni. Największa, o pojemności 0,7 l, sprawdzi się na siłowni czy podczas dalekich podróży. Warto od razu kupić po butelce dla każdego członka rodziny, bo Dafi wciąga i wkrótce każdy będzie chciał mieć podobną. Oczywiście, w innym kolorze.

Pełną ofertę butelek Dafi znajdziesz na stronie https://dafi.pl.