Jednak przez to randka dla tak wielu osób jest również bardzo stresująca. Warto więc zadbać o to, by lepiej się przygotować do tego spotkania, by mieć pewność, że wypadnie ono dobrze. To sprawi, że znacznie mniej będziesz stresować się tym spotkaniem, a dzięki temu łatwiej będzie Ci skupić się na jego przyjemnej części. Zdecyduj się więc na zapoznanie się z zasadami, jakie zostały przygotowane przez ekspertów i przekonaj się, co trzeba zrobić, by móc cieszyć się dobrą i udaną randką.

1.       Zapomnij o problemach

Randka, zwłaszcza ta pierwsza, nie jest miejscem na to, by narzekać. Tak więc kiedy udajesz się na spotkanie z nowo poznaną osobą, to wszystkie swoje zmartwienia i problemy zostaw za drzwiami swojego domu i zapomnij o nich chociaż na ten jeden wieczór. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nikt nie ma ochoty na słuchanie na temat tego, że nie układa Ci się w pracy, czy, że Twój kot od kilku dni źle się czuje. Jeżeli masz zły dzień, to przed randką wyżal się najbliższej osobie, by nie gnębić się tymi tematami. Jeżeli na randce zaczniesz opowiadać o swoich problemach, to niestety nie zrobisz dobrego wrażenia, a wręcz przeciwnie już od wejścia zniechęcisz osobę towarzyszącą do siebie, ponieważ kojarzyć się będziesz z niepowodzeniem - zwracają uwagę eksperci z nonacne.pl.

2.       Ubierz się swobodnie

Ubiór to sprawa podstawowa na każdej randce. Nie można przesadzać z elegancją, a także z obnażaniem się. Trzeba zachować równowagę, a najlepiej jest dostosować ubiór do miejsca, w którym odbywa się randka. Tak więc jeżeli spotykacie się w kinie, to najlepiej zdecydować się na luźne ubranie, w którym czujesz się swobodnie. Jednak zadbaj o to, by być schludnym, a dzięki temu nie pojawi się taki problem, jak np.  dresowe spodnie w kawiarni, które zniechęcają. Jeżeli jednak wybieracie się na romantyczną kolację w restauracji, to pamiętaj, by założyć na siebie elegancki strój, w którym również czujesz się wygodnie. Co do ubioru nie można zapomnieć o jeszcze jednej zasadzie, a mianowicie o tym, że lepiej nie zakładać nowych, jeszcze nie używanych ubrań, ponieważ mogą się one okazać niewygodne, o czym z pewnością nie chcesz przekonać się wybierając się na randkę. Pamiętaj również o tak ważnym elemencie, jak bielizna, która powinna być seksowna i dobrze do Ciebie dopasowana, a dzięki temu możesz poczuć się  na pewnego siebie, co będzie zauważone przez osobę towarzyszącą i zrobi na niej dobre wrażenie.

3.       Nie zanudzaj

Na randce nie możesz skupiać się jedynie na sobie. To czas dla dwojga osób, które powinny dobrze się poznać, tak więc lepiej rozmawiajcie na różne tematy, a przy tym opowiadajcie o sobie, ale nie za długo. Nie dawaj wywodu na temat całego Twojego dzieciństwa, niech osoba z którą jesteś również mówi o sobie, ponieważ każdy to lubi. No i staraj się słuchać, by nie wyjść na kogoś nieuprzejmego. Tak więc na randce skupiaj swoją uwagę na tematach, w których jesteście i nie rozpraszaj się, ponieważ to nie zrobi dobrego wrażenia.

4.       Zadbaj o siebie

Przed randką dobrze o siebie zadbaj, by mieć pewność, że dobrze wyglądasz, a dzięki temu nie opuści Cię pewność siebie. Jest to bardzo ważne, a to dlatego, że na randkach jesteśmy oceniani nie tylko przez osobę, z którą się spotykamy, ale również przez samych siebie. Tak więc jeżeli źle wyglądasz, to źle się czujesz, a o tym przekonywać Cię będzie Twoja podświadomość. Pamiętaj więc o tym i przekonaj się, że im lepiej się przygotujesz, tym pewniejszy siebie będziesz i nic nie zaburzy Twojego spokoju. Lepiej więc spędź nieco czasu nad swoim wyglądem, by mieć pewność, że wyglądasz naprawdę dobrze.

5.       Przygotuj mieszkanie

Nigdy nie wiadomo, gdzie skończy się randka, a może to stać się  w Twoim mieszkaniu. Tak więc lepiej przygotuj się na taką ewentualność, by potem się nie stresować tym, że w Twoim domu jest bałagan i jak to będzie wyglądać dla osoby, z którą właśnie jesteś? Zadbaj więc o to, by naczynia były czyste, a po dywanie nie plątały się skarpetki i majtki.