Ale co musimy zdobyć, kiedy chcemy ruszyć do Chin?

  1. Granice jednak istnieją

  2. Wizy do Chin - jak je uzyskać?

  3. Jak to wygląda w praktyce?

Granice jednak istnieją

Granice przekraczamy w Europie tak, jakby ich w ogóle nie było. Tymczasem kiedy zdecydujemy się na wyjazd do Ameryki czy Azji okazuje się, że potrzebujemy paszportu, a bardzo często również wizy. Co potrzebujesz, jeśli chcesz zwiedzić Shaolin? Czy potrzebujesz wizy do Chin? Oczywiście, że tak! To obowiązek każdego, kto chce tam pojechać.

Wizy do Chin - jak je uzyskać?

Najlepiej skorzystać z usług organizacji, która zajmuje się takimi sprawami. W Warszawie istnieje tak zwany serwis konsularny, którego specjalnością jest pośrednictwo wizowe. Na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/ znajdziesz wstępne informacje o tym, o jaką widzę będziesz się ubiegał. Ważne aby zdać sobie sprawę, że wyrobiony dokument będzie obowiązywał na terenie całych Chin z wyjątkiem Hongkongu oraz Macao. Tam obowiązuje ograniczenie długości pobytu do 90 dni bez koniecznej wizy, a w pozostałej części obowiązuje ograniczenie do 24 godzin w strefie tranzytowej – aby wyjść z niej, konieczna jest wiza.

Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszą czynnością powinno być nawiązanie kontaktu za pomocą telefonu lub e-maila. Dowiesz się wtedy szczegółów o dokumentach, które powinieneś dostarczyć do konsulatu. Firma może samodzielnie przesłać po nie kuriera pod wskazany adres, ale jeżeli wolałbyś przekazać je osobiście – wybór należy do Ciebie. Firmowi konsultanci zweryfikują ich poprawność i kompletność, założą zlecenie w wewnętrznym Systemie Zamówień Wizowych i ostatecznie przesyłka zostanie wysłana do urzędu lub placówki konsularnej. Zazwyczaj przesyłki są składane jeszcze w dniu dostarczenia ich do biura. Wszelkie korekty statusu realizacji zlecenia na bieżąco są widoczne w Systemie Zamówień Wizowych. Każdy klient ma dostęp do niego przez internet. Faktura VAT wystawiana jest natychmiast po złożeniu dokumentów. W opłatach zawierają się koszty samej usługi, nota obciążeniowa za koszty poniesione w urzędach i placówkach konsularnych. Serwis konsularny wymaga dostarczenia potwierdzenia wpłaty na konto, maksymalnie do dnia odbioru dokumentów z konsulatu.