Oczywiście, że istnieje. Ważne jednak, by dobrze przemyśleć decyzję na długo przed okazją do obdarowania. Czym zatem kierować się przy wyborze? Postawić na podarunek tradycyjny, czy może pokusić się o szaleństwo i ekstrawagancję?

Ważni mężczyźni i ich święta

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, to dla kogo szykujemy podarunek. Zupełnie inaczej podchodzimy do chłopaka czy męża, a inaczej do szefa albo kolegi z pracy. Podstawową zasadą wyboru jest przy tym zawsze użyteczność – podarunek dla mężczyzny powinien być dla niego przydatny, choćby w minimalnym stopniu odpowiadać na potrzeby, nawet te, o których istnieniu często nie zdawał sobie sprawy. Prezent dla partnera – chłopaka, narzeczonego czy męża powinien być najbardziej osobisty. Wszak kobieta jest dla niego, a przynajmniej powinna być, najbliższą osobą na świecie, a to zobowiązuje. Swojego ukochanego powinna znać na wylot. Przykładowo, jeśli jest zapalonym kucharzem - amatorem, z pewnością doceni fartuch kuchenny albo zestaw noży, nawet jeśli wcześniej nie zauważał, jak bardzo brudzą się ubrania przy gotowaniu lub jak często musi ostrzyć stare noże. Z kolei prezent dla szefa lub znajomego z biura musi być raczej oficjalny, ale wciąż praktyczny, na przykład kubek termiczny długo trzymający ciepło albo kalendarz z grawerem na kolejny rok. Wystarczy zatem chociaż przez kilka dni bardziej skupić się na obserwacji, a od razu lepiej poradzimy sobie z wyborem prezentu dla niego.

Tradycyjne podarunki

To, co jest charakterystyczne dla wszystkich facetów, bez względu na stopień bliskości naszej relacji z nimi, to że są gadżeciarzami i bardzo lubią dbać o swój sprzęt. Dlatego można wybrać kilka rzeczy, które przydadzą się absolutnie każdemu mężczyźnie. Na pierwszym miejscu stoi pielęgnacja samochodu. Bez względu na to czy to brat, czy mąż, to zwykle traktuje auto jak drugie dziecko. Dlatego z pewnością doceni ekskluzywny „pakiet spa dla jego maleństwa”. Drugie miejsce na podium zajmuje sprzęt elektroniczny i akcesoria do niego. W zależności od ilości gotówki, którą dysponujemy, możemy pozwolić sobie na nowy telefon komórkowy, czytnik e-booków czy tablet albo po prostu eleganckie i wytrzymałe etui do któregoś z tych gadżetów. Trzecią propozycją jest elegancki, personalizowany zestaw pisarski, który może posłużyć przez wiele lat. Pióro, długopis i ołówek z grawerem na pewno zrobią wrażenie na obdarowanym. Wybór którejkolwiek z tych trzech opcji na pewno sprawi, że mężczyzna poczuje się doceniony, a jego ego – podbudowane.

Oryginalny prezent dla niego

Jeśli jednak tradycyjne, materialne prezenty już nie robią wrażenia na bliskim mężczyźnie, może zachwyci go zaproszenie na niecodzienne doświadczenie. Tego typu oferty dostępne są na różnych portalach internetowych z upominkami na każdą okazję. Bardzo ciekawą ofertę posiada witryna katalogmarzen.pl. Wśród dostępnych propozycji z pewnością znajdzie się prezent spełniający marzenia każdego faceta. Dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń doskonałym podarunkiem będzie lot paralotnią, szybowcem czy awionetką. Jest też możliwość organizacji skoku spadochronem w tandemie jako opcja wprost idealna dla pary. Jeśli podniebne akrobacje przypadną do gustu naszemu obdarowanemu, możliwe jest również wykupienie całego kursu pilotażu małego samolotu. Są oczywiście jeszcze inne atrakcje, dostępne bez wznoszenia się w powietrze. Amator wodnych atrakcji na pewno podziękuje za kurs windsurfingu z profesjonalnym instruktorem. Możliwe są również ekstremalne przeżycia na drodze – jazda gokartem, quadem lub kurs jazdy samochodem w niebezpiecznych warunkach. Są też opcje dla całych grup panów, których chcemy docenić. Wyjście na strzelnicę, paintball w opcji tradycyjnej lub laserowej to tylko kilka opcji prezentów dla integracji mężczyzn. Każdy wybór oryginalnego prezentu dla niego zapewni niesamowite przeżycia, a co więcej – ogromną wdzięczność za niezapomniane doświadczenia.