1. Markowe części samochodowe: co jeśli zdecydujesz się na używane BMW E39?

2. Ile kosztują części samochodowe do BMW E39?

         To oczywiste, że za prestiż się płaci. Jednak czy w tym przypadku płaci się również za jakość?

1. Markowe części samochodowe: co jeśli zdecydujesz się na używane BMW E39?

          Akcesoria, oleje, zawieszenie i filtry... każdy właściciel używanego auta wie, że sam zakup to dopiero wierzchołek finansowej góry lodowej. BMW E39 do niedawna było uważane za jeden z bardziej luksusowych samochodów. Teraz jego cena szybko spada i sporo chętnych sprowadza auta od zachodnich sąsiadów. Czy słusznie?

          Niestety istnieje duże ryzyko, że auto jest po poważnym wypadku. Wiele niemieckich samochodów jest skrajnie wyniszczonych i aż trudno uwierzyć, że trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym. Właściciele często borykają się z awariami części do samochodów osobowych: szwankuje turbosprężarka, pompa wtryskowa, pompa oleju, sprzęgło. Pojawiają się problemy z czujnikiem temperatury i klimatyzacją. Właściciele używanych BMW E39, narzekają też na przednie zawieszenie i wadliwą elektronikę. Niemiec płakał, gdy sprzedawał?

2. Ile kosztują części samochodowe do BMW E39?

          Na BMW E39 nie można tylko narzekać. W pierwotnej wersji auto jest bardzo komfortowe, szybki i ładne. Choć o gustach się nie dyskutuje, wielu na pewno przyzna, że samochód wygląda luksusowo. Ale - choć cena obecnie jest przystępna - czy jest to auto, na które stać każdego?

          Według danych szacunkowych, roczne koszty serwisowania tego modelu to kilka tysięcy złotych, oczywiście bez kosztów zakupu paliwa. Im poważniejsze są zaniedbania poprzednich właścicieli pojazdu, tym większe koszty rocznej eksploatacji. Szybko może się okazać, że poza elektroniką, szwankują również tarcze hamulcowe czy sprzęgło. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że z uwagi na sporą popularność, jaką cieszy się BMW w naszym kraju, markowe części samochodowe są łatwe do zakupienia i przynajmniej w tej kwestii nie ma większych problemów. Warto się jednak zastanowić, czy chcemy wydawać tyle pieniędzy na serwisowanie używanego samochodu. Do tego przecież dochodzą jeszcze akcesoria czy kosmetyki... i zbiera się spora suma.

         Nie daj się zwieść przystępnej cenie i ogromnemu wyborowi na stronach internetowych. Przemyśl sprawę, zanim zdecydujesz się na zakup.