Nic więc dziwnego, że dieta pudełkowa zyskuje na popularności. Ale czy na pewno jest to zdrowe rozwiązanie?

Jak zdrowo schudnąć?

Chociaż odpowiedź na to pytanie nie jest skomplikowana, to rzeczywistość udowadnia, że zgubienie zbędnych kilogramów przysparza problemów większości osobom. Dlaczego? Ponieważ lubimy rozwiązania „na skróty”.

Każdy chce schudnąć możliwie najszybciej, przez co dużą popularnością cieszą się diety niskokaloryczne. Są to tymczasowo skuteczne rozwiązania, bo gubimy kilogramy szybko. Niestety, po zakończeniu diet głodówek kilogramy wracają szybko i to z nawiązką. Podobnie jest w przypadku stosowania różnych „magicznych” jadłospisów np. bazujących tylko na jedzeniu kapusty czy jabłek.

Co więcej, to nie tylko jojo jest problemem. Źle zbilansowana dieta odchudzająca wiąże się też z ryzykiem niedoborów żywieniowych. To sytuacja, w której pogarsza się stan naszego zdrowia. Niektóre z objawów niezdrowego odchudzania to: problemy z koncentracją, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, pogorszenie się stanu cery.

Zatem jak zdrowo schudnąć? Należy stosować zbilansowaną dietę dopasowaną do naszego zapotrzebowania kalorycznego. Tylko tyle i aż tyle.

Zdrowe chudnięcie na pudełkach

Odpowiedzią na problemy związane z samodzielnym skomponowaniem diety odchudzającej może być catering dietetyczny. Zdrowe posiłki dostarczane prosto do domu lub pracy eliminują konieczność tworzenia jadłospisów, gotowania i nauki nowych przepisów. Wiele osób zauważa też, że w przypadku diety pudełkowej dobrze działa mechanizm „zapłaciłem, więc będę korzystać”. Takie posiłki jemy więc ze smakiem, a kilogramy lecą w dół. Ale czy na pewno nie wrócą? Aby zdrowo chudnąć na cateringu dietetycznym, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Jedną z najważniejszych jest wybór właściwej firmy, np. takiej jak SuViBox.

Nie każda firma cateringowa przywiązuje wagę do jakości posiłków i zbilansowania jadłospisów. W efekcie możemy spożywać jedzenie, które wgląda zdrowo, lecz tak naprawdę daleko mu do fit żywności. Być może nawet schudniemy, ale czy z sensem? Należy więc upewnić się, że firma używa świeżych produktów (najlepiej lokalnych) i stosuje dobre metody gotowania np. sous vide. Warto również sprawdzić opinie o danym cateringu.

Zdrowe chudnięcie na diecie pudełkowej zależy również od naszych nawyków żywieniowych. Decydując się na takie rozwiązanie, należy diety przestrzegać. Podjadanie czy omijanie posiłków może być nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne. Trzeba więc pamiętać o świadomym stosowaniu diety!

Ponadto bardzo ważna jest kaloryczność. Jej wartość można obliczyć samemu, ale sugerujemy konsultację z dietetykiem. Jeśli firma cateringowa oferuje takie usługi, warto z nich skorzystać.