Dres merino – synonim komfortu

Niektórzy wciągają na siebie dres tylko wówczas, gdy wybierają się na siłownię lub wychodzą pobiegać. Inni spędzają w nim większą część swojego życia – to wyjątkowo wygodny strój, w którym można czuć się świetnie i wyglądać znakomicie zarówno w domowym zaciszu, jak i w wielu codziennych sytuacjach. Trudno nie doceniać wszechstronności i komfortu, jaki zapewniają spodnie oraz bluzy dresowe. Nie bez powodu jednak mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach – w tym wypadku chodzi o materiał wykonania.

Dresy merino to ciekawa alternatywa dla podobnych ubrań z bawełny, tkanin syntetycznych lub sztucznych. Dlaczego? Lista zalet wełny merynosów jest bardzo długa. Jedną z ważniejszych kwestii jest naturalność oraz przewiewność tego materiału. Można poczuć się w nim niemal tak, jak w drugiej skórze.

Komplety dresowe merino – odzież do zadań specjalnych

Wygodny strój, który nie krępuje ruchów to absolutna podstawa podczas aktywności fizycznej lub leniuchowania. Bez względu na to, czy wybierasz bieganie, jazdę na rowerze, wędrówkę w nieznane, czy filmową podróż na własnej kanapie, z pewnością docenisz właściwości, jakie zapewni Ci komplet dresowy merino.

Materiał ten gwarantuje przewiew, poczucie świeżości oraz pozwala zachować stałą temperaturę ciała – bez względu na pogodę i typ aktywności. W dresie z wełny merynosa trudno się spocić, a jeśli nawet, to materiał ten świetnie odprowadza wilgoć od powierzchni skóry i nie pochłania nieprzyjemnych zapachów. Gdy temperatury zewnętrzne są wysokie, dres merino zapewnia optymalny poziom wentylacji, co pozwala skórze oddychać. Jeśli zrobi się zimniej, materiał ten nie pozwoli na nadmierne wychłodzenie Twojego ciała. Brzmi, jak magia? To nie czary – to realne właściwości wełny merynosów. Aby rzeczywiście doświadczyć ich na własnej skórze, postaw na komplet dresowy wykonany w stu procentach z wełny merynosów – szeroką gamę dresów merino znajdziesz w asortymencie polskiej marki paterns.

dresy

Ubrania sportowe, czyli dresy merino pośród sportowców

Każda aktywność fizyczna wymaga wygodnego stroju – dziś jest to kwestia oczywista i niemal banalna, ale nie zawsze tak było. Prekursorzy wielu dyscyplin sportowych zmagali się nie tylko z własnymi słabościami, ale też z koniecznością ćwiczenia w niezbyt wygodnych ubraniach – często niezbyt elastycznych i niezapewniających skórze wysokiego komfortu termicznego.

Ubrania treningowe bywały wykonywane z bawełny, ale też z wełny, której jednak daleko było do delikatności wełny merynosów. Z czasem upowszechniły się również dresy z ortalionu oraz z innego rodzaju włókien syntetycznych i sztucznych. Dziś w sklepach z odzieżą sportową znaleźć można zarówno stroje z bawełny, jak i z poliestru, ale też z wełny merynosów, która cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników amatorskiego sportu w najróżniejszym wydaniu.

Dres merino i jakakolwiek odzież sportowa z tego materiału łączy w sobie to, co najlepsze w ubraniach z włókien naturalnych, z tym, co oferują niektóre ubrania z włókien sztucznych i syntetycznych. Wełna ta jest ciepła, miękka, wygodna, przewiewna, odporna na zabrudzenia, błyskawicznie wysycha i trudno ją przepocić. Mając do dyspozycji komplet dresowy merino, można podejmować sportowe wyzwania bez obaw komfort podczas treningu.

dresy

Jeśli wciąż wahasz się, czy warto zdecydować się na dresy merino, zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze podczas aktywności fizycznej. Czy jest to komfort termiczny, a może swoboda ruchów lub prostota i szybkość pielęgnacji? Wszystkie te warunki spełni właśnie dres merino! To rzeczywiście najlepszy przyjaciel osób aktywnych fizycznie!