Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to nie tylko większe możliwości na rynku pracy, gdzie jest to dziś ceniona a wręcz podstawowa, wymagana umiejętność, ale także łatwość porozumiewania się w świecie i, po prostu, jest zdolnością wykorzystywaną w zwykłych codziennych sprawach. Coraz częściej decydujemy się na szkołę językową online. Jest wygodna, skuteczna i łatwo przystępna. Wystarczy komputer, laptop, słuchawki z mikrofonem i ... wygodny fotel.

 

Jak wyglądają kursy językowe online z lektorem?
 

Lekcje odbywają się na żywo. Podczas lekcji widzisz i słyszysz nie tylko lektora ale też innych słuchaczy (jeśli wybierzesz zajęcia w grupie). Sam ustalasz sobie najdogodniejszą godzinę zajęć. O wyznaczonej godzinie lektor łączy się z tobą przez Skype. Lektor i uczeń korzystają z wirtualnej tablicy do przesyłania materiałów. W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały w formie książek, plików dźwiękowych, video, podcastów i innych pomocy przygotowanych przez lektora. Lektor i kursant prowadzą konwersacje, wykonują ćwiczenia, zadają pytania. Po zakończonej lekcji masz dostęp do wszystkich materiałów i notatek z zajęć w formie PDF lub zdalnego podglądu. Ucząc się samodzielnie w domu możesz w pełni korzystać z materiałów szkoły online.

 

Zalety nauki języka obcego online z lektorem

- swoboda czasowa, uczysz się kiedy chcesz.

- nauka bez wychodzenia z domu, to duże ułatwienie zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych ale także, zwyczajnie, zapracowanych.

- wielokrotny dostęp do materiałów, w każdej chwili możesz "zajrzeć" do notatek.

- indywidualne tempo nauki, sam decydujesz, które partie chcesz powtórzyć, a które możesz pominąć.

- nikt ci nie narzuca stylu nauki, sam ustalasz np. ile razy chcesz powtórzyć dane słowo, wysłuchać daną wypowiedź czy nagrać swój głos.

- oszczędność, kursy tego typu są zdecydowanie tańsze od tych tradycyjnych, stacjonarnych.

 

Wady nauki języka obcego przez internet

E-nauka to tak naprawdę doskonała szansa na taką naukę jaką chcemy. Ma jednak jedną wadę – to samodyscyplina. Niestety taka nauka aby była efektywna musi być systematyczna. I cóż, często nasz słomiany zapał kończy się po kilku lekcjach. Dlatego często polecane są konwersacje z innymi kursantami, a co za tym idzie wzajemna motywacja.

I choć dziś wszystko już prawie robimy przez internet, nauka języka online nadal budzi pewne obawy, np. czy damy radę z obsługą sprzętu, czy nie jesteśmy za starzy, mało zdolni, itp., i często mimo wszystko wybieramy tradycyjną formę nauki. Nic bardziej mylnego ponieważ kursy językowe oferują nam coraz większe możliwości. Online też możemy uczyć się z lektorem, co więcej, sami możemy go sobie wybrać. Martwisz się, że taki kurs nie da ci żadnego dokumentu ukończenia kursu? I tu też twoje obawy są całkowicie bezpodstawne gdyż nowoczesne, profesjonalne platformy językowe, jak elingwista.com oferują kursy językowe online z certyfikatem, który z pewnością spełni wymagania każdego potencjalnego pracodawcy.