Dowiedz się, dlaczego warto przynajmniej raz na jakiś czas zamienić pozycję siedzącą na stojącą i na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka.

  1. Czy warto kupić biurko regulowane?

  2. Zalety związane z regulacją wysokości

  3. Ile kosztuje dobre biurko?

Dzięki temu będziesz mógł zakupić nowoczesne meble biurowe, które zagwarantują komfortowe warunki pracy nawet przy konieczności spędzenia wielu godzin przed ekranem komputera.

Czy warto kupić biurko regulowane?

Chociaż wiele firm oferuje swoim pracownikom biurko z regulacją wysokości, to jest to praktyczne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie również w pokoju dziecięcym lub domowym stanowisku komputerowym. Regulacja biurka przyda się również osobom, które muszą dzielić stanowisko z kimś o niższym lub wyższym wzroście. W takiej sytuacji biurko regulowane elektrycznie pozwoli szybko dopasować wysokość do aktualnego użytkownika. We wspomnianym modelu za płynne podnoszenie i opuszczanie biurka odpowiadają silniczki, więc nie musisz nawet ściągać rzeczy z biurka.

Zalety związane z regulacją wysokości

Wybierając biurko regulowane, zyskasz możliwość zmiany pozycji podczas pracy. Po kilku godzinach siedzenia warto pomyśleć o plecach i podwyższyć biurko do takiej wysokości, żeby przez jakiś czas można było popracować na stojąco. Nie dość, że dzięki temu unikniesz bólu, to dodatkowo taka praca może się okazać wydajniejsza. Potwierdza to wielu specjalistów oraz menadżerów, którzy wdrożyli biurka do pracy na stojąco w swoich firmach. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór w kwestii pozycji podczas pracy przy komputerze powinien należeć do pracownika. Oferując zatrudnionym osobom dostęp do biurka, które można wykorzystywać zarówno na siedząco, jak i podczas stania stworzysz najlepsze stanowisko do pracy. Porządnie wykonane biurko regulowane możesz zamówić w firmie, która posiada w ofercie rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm. Są one projektowane z uwzględnieniem najnowszych trendów, dlatego smukła konstrukcja stelażu świetnie pasuje do prostego blatu. Pomimo minimalistycznego designu, biurka posiadają specjalne panele sterujące. Dzięki nim możesz nie tylko na bieżąco regulować wysokość, ale też skorzystać z przycisku pamięci, który zapisze preferowane przez ciebie ustawienie. Ułatwi ci to dopasowanie biurka do wzrostu każdego z domowników lub pracowników. Zapewniając tym ostatnim świetnie dopasowane miejsca pracy, nie zapominaj o dobraniu ergonomicznych krzeseł, aby utrzymywali prawidłową postawę.

Ile kosztuje dobre biurko?

Zamawiając biurko elektryczne przez internet, możesz skorzystać z najlepszych cen. Dotyczy to zamówień obejmujących pojedyncze sztuki oraz większe ilości. W tym ostatnim przypadku skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj o preferencyjną ofertę. Najtańsze biurko z blatem wykonanym z płyty MFC oraz dwoma silnikami odpowiedzialnymi za płynną regulację kosztuje około 2000 złotych. Jeżeli jednak cenisz sobie wysoką jakość oraz stylowe meble, sprawdź biurko regulowane z blatem wykonanym z drewna dębowego. Zostało ono wyposażone w moduł antykolizyjny, który automatycznie zatrzyma pracę silników. Jak widzisz, biurko do pracy na stojąco ma wiele zastosowań, szczególnie jeżeli wybierzesz uniwersalny model. Doradca, który od wielu lat pracuje w sklepie z biurkami, odpowie na twoje dodatkowe pytania, dzięki czemu uda ci się wybrać meble do biura, z których zadowoleni będą wszyscy pracownicy.