- Jak co roku ruszamy do szkół, gdzie przeprowadzamy akcję bezpłatnych badań wstępnych wzroku - mówi Michał Bogusławski, lekarz okulista z salonu Optyka Bogusławscy. - Gdy zaobserwujemy problem, zapraszamy na dalsze konsultacje do gabinetu. Nieleczona wada może się pogłębiać, dlatego jak najszybciej powinniśmy wybrać się do okulisty. Wykonywanie okularów na podstawie wydruku z aparatu to błąd, który może doprowadzić do różnego rodzaju komplikacji. Prawidłowo wykonane badanie jest jedynie cenną wskazówką do właściwego doboru szkieł okularowych, którego dokonuje lekarz okulista lub dyplomowany optometrysta. Nosząc okulary „z komputera”, dziecko może narzekać na ból głowy. Po badaniu komputerowym koniecznie należy sprawdzić ostrość wzroku, zakładając szkła próbne. Dzięki nim można dokonać odpowiedniej korekcji, tak, aby badany widział wyraźnie. Jeśli dziecko polubi swoje okulary, nie będzie chciało ich zdjąć, a o to przecież chodzi w profilaktyce i leczeniu wad wzroku.

W salonie Optyka Bogusławscy do końca października każdy, kto pokaże legitymację szkolną lub studencką, otrzyma 50 procent rabatu na szkła okularowe.

Ile kosztują okulary? Ceny oprawek zaczynają się już od 35 zł, a szkieł od 60 zł. Pamiętajmy jednak, że cena w tym wypadku nie może o wszystkim decydować


Rad udzielali:

Optyk, optometrysta dyplomowany: Łucja Bogusławska oraz specjalista chorób oczu, lekarz okulista: Michał Bogusławski z Gabinetu Okulistycznego OPTYKA BOGUSŁAWSCY przy ul. Grobelnej 8. Tel. (42) 239 87 15.