Dzięki temu rozwiązaniu możesz skorzystać z preferencyjnej stawki podatkowej PIT: 5% zamiast zwykłych stawek: 17, 19 lub 32%. Przy CIT będzie to 5% zamiast 9 lub 15%.

IP BOX - dla kogo?

 

IP BOX to usługa dla software hausów tworzących oprogramowanie dla klientów zewnętrznych oraz rozwijających własne narzędzia SaaS. Jest to również usługa dla programistów świadczących pracę dla takich firm na zasadzie BTB. Ulga podatkowa IP BOX została wprowadzona zarówno do ustawy o PIT jak i CIT. Oznacza to, że mogą z niej skorzystać spółki kapitałowe, jak spółka z o.o. i S.A., ale i osobowe, jak spółka jawna czy komandytowa. Mogą z niej również skorzystać programiści świadczący usługi na zasadzie BTB działający w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej jak i w ramach spółki cywilnej. Z preferencji podatkowej można skorzystać opodatkowując dochód za 2019 i kolejne lata. W niektórych przypadkach będzie to związane z koniecznością dokonania korekt deklaracji podatkowych składanych w trakcie 2019 r. Deklarację podatkową z ulgą IP BOX za rok ubiegły, należy zgłosić do 30 kwietnia każdego kolejnego roku podatkowego.

Dla-kogo-IP-BOX

 

Co badamy?

 

  • Sprawdzamy, czy świadczona usługa lub wytwarzane oprogramowanie można uznać za kwalifikowane IP. Istotne jest, aby tworzone oprogramowanie było poprzedzone pracami badawczymi lub rozwojowymi.
  • Pomagamy w zaprowadzeniu podatkowej ewidencji IP BOX.
  • Sporządzamy podatkową IP BOX interpretację indywidualną, dzięki której uzyskujesz urzędowe potwierdzenie możliwości skorzystania z ulgi.
  • Pomagamy w sporządzeniu rozliczenia rocznego IP BOX PIT i CIT.

 

Jakie korzyści dostarczamy?

 

Dzięki naszej usłudze IP BOX programista lub software house może skorzystać z preferencyjnego opodatkowania przychodów z tworzonego oprogramowania już za 2019 r. Celem usługi jest zaimplementowanie narzędzi i przyjęcie rozwiązań pozwalających na trwałą optymalizację podatkową. Dodatkowym atutem jest uzyskanie urzędowego potwierdzenia prawidłowego rozliczania ulgi. Fiskus sugeruje uzyskanie takiej interpretacji w każdym, osobnym przypadku. Dotychczas opublikowano szereg korzystnych dla podatników interpretacji podatkowych IP BOX.

Ulga-Ip-Box

 

IP BOX Case Study

 

Polski Software House działający w ramach spółki z o.o. świadczy usługi programistyczne i konsultacyjne dla zagranicznych kontrahentów. W prowadzonych projektach wytwarza nowe oprogramowanie lub istotnie rozwija dotychczasowe rozwiązania. Prace programistyczne o autorskim charakterze, poprzedzone są działaniami B+R. W celu skorzystania z preferencji podatkowej IP BOX w 2019 r., spółka po konsultacji z prawnikiem i księgowym zaprowadziła rachunek przychodów i kosztów dla każdego projektu, w którym wytwarzała kwalifikowane IP. Skorygowała dotychczas składane deklaracje podatkowe i dokonała korekt w księgach podatkowych. Następnie uzyskała pozytywną interpretację podatkową. Dzięki temu w deklaracji podatkowej za 2019 r., dochód z kwalifikowanych IP będzie mogła opodatkować preferencyjną stawką 5%, zamiast dotychczasową 19%. Co więcej z preferencyjnej stawki IP BOX w PIT, po przeprowadzeniu podobnej procedury, będą mogli skorzystać programiści pracujący z firmą na zasadzie BTB.

 

Jesteś programistą i chcesz płacić mniejsze podatki? Skorzystaj z IP BOX już dziś. Masz pytania dotyczące usługi IP BOX? Skontaktuj się z nami https://wachowskilaw.com/