Suszarnie te to jedne z najważniejszych elementów, np. przy produkcji pelletów lub po prostu suszeniu desek. Jak dokładnie działają suszarnie w kontenerach?

Konstrukcja suszarni kontenerowej

Zewnętrzny układ tego rodzaju suszarni skupia się przede wszystkim na kontenerze – blaszanym pomieszczeniu, które pozwala na uzyskanie doskonałych warunków do suszenia różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych między innymi w przemyśle oraz przy produkcji paliw stałych, takich jak pellet.

Są to mobilne maszyny, niezwiązane stale z gruntem, które można łatwo i wygodnie przetransportować w różne miejsca, np. na budowę. Wystarczy pod kontener wyłożyć specjalne maty drzewne, dzięki czemu uzyska się podłoże stabilne i bezpieczne w trakcie pracy.

Jak działa suszarnia w kontenerze?

Urządzenie – suszarnia kontenerowa – zostało zaprojektowane do suszenia materiałów w maksymalnie 80oC. Posiada zasilanie o napięciu 400 V oraz trzy wentylatory o napięciu 230 V oraz mocy 250 W. Istotą pracy całego urządzenia są trzy grzałki zasilane napięciem 230 V, generujące 1500 W mocy (każda). Ich pracą można sterować za pomocą panelu sterowania operatora wraz z wbudowanym termostatem.

Istotą działania suszarni jest równomierny przepływ powietrza, co pozwala na suszenie nie tylko szybkie, ale i zapobiega pękaniu drewna. To bardzo wygodna technologia i dzięki specjalnie zamontowanym czujnikom można na bieżąco rejestrować stan działania wewnątrz kontenera.

Wyposażenie pomieszczenia do suszenia

Doskonałe wyposażenie elektryczne o parametrach tej suszarni kontenerowej sprawia, że można w krótkim czasie uzyskać właściwą temperaturę wewnątrz komory grzewczej. W skład urządzenia wchodzi także higrometr, który wskazuje, na jakim procencie wilgotności znajduje się obecnie jej wskaźnik w komorze.