Z jej ramienia można liczyć na fachowe doradztwo w kwestii sprzedaży, kupna czy wynajmu nieruchomości. Czym dokładnie zajmują się dedykowane biura i kiedy warto skorzystać z ich usług? Podpowiadamy.

Agencja nieruchomości - pośrednictwo w wynajmie

Zainteresowanie wynajmem mieszkań nieustannie wzrasta, dlatego też niemal każde biuro nieruchomości specjalizuje się w pośrednictwie finalizacji kwestii formalnych. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań czy domów, którzy nie mają doświadczenia w marketingu lub nie mają czasu na przygotowywanie i wystawianie ogłoszeń. Agencja nieruchomości odpowiada nie tylko za kompleksową obsługe w kwestiach formalnych, na które składa się m.in. przygotowanie umowy z zapisami zabezpieczającymi czy też sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego. Agencji zajmują się również odbieraniem telefonów od zainteresowanych czy też prezentacją nieruchomości. Najlepsi specjaliści dbają również o weryfikację potencjalnych najemców, a także wiarygodną wycenę obiektu.

Biuro nieruchomości - transakcje sprzedaży

Nie jest tajemnicą, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najkorzystniejszych sposobów na ulokowanie oszczędności. Wartość mieszkań czy domów jednorodzinnych nie spada, a wręcz przeciwnie - systematycznie wzrasta. Każda osoba, która chce spieniężyć włożony kapitał i może skorzystać z usług biura nieruchomości. Wiąże się to z zapłatą prowizji określonej w umowie, jednak najczęściej zwraca się ona z nawiązką. Wynika to z faktu, że wielu właścicieli nieruchomości nie posiada odpowiedniej wiedzy do tego, aby określić ich realną wartość, a także negocjować cenę. Agent zajmuje się kompleksową obsługą transakcji - od przygotowania oferty, aż po finalizację sprzedaży.

Agencja nieruchomości - doradztwo kredytowe

Niektóre biura nieruchomości wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów o oferują doradztwo w zakresie kredytów hipotecznych. Niewiele osób jest w stanie pokryć koszty zakupu mieszkania, lokalu czy domu korzystając tylko i wyłącznie z oszczędności, dlatego też agenci są w stanie przygotować atrakcyjną ofertę kredytową ze współpracującą z danym biurem instytucją finansową. Dzięki temu można zrealizować marzenia o własnych czterech kątach z pomocą kredytu hipotecznego na atrakcyjnych warunkach.