Budując dom lub urządzając mieszkanie najczęściej decydujemy się na jeden konkretny styl, dobierając do niego wszystkie dekoracje. Stylów mieszkań natomiast jest bardzo wiele, co sprawia, że wybór odpowiedniej aranżacji ścian staje się sporym wyzwaniem. Oprócz kolorystyki samych powierzchni i dodatkowych elementów takich jak wazony, kwiaty, drewno i inne, nieraz widzimy też obrazy drukowane na płótnie i fototapety. Co odnajdzie się lepiej we wnętrzu w zależności od zastosowanego stylu?

Dekoracje na ścianę - Co wybrać w zależności od stylu mieszkania?

Istnieje nieskończona ilość dekoracji na ścianę od zegarów różnej wielości, poprzez kalendarze, aż po fototapety i obrazy drukowane na płótnie. Grunt to zdecydować, które elementy dopełnią nam cały efekt sprawiając, że przez długie lata będziemy odczuwać niebywałą satysfakcję.

Styl prowansalski - jasne, prowansalskie wnętrza to popularny trend. Można w nich dostrzec różnego rodzaju dekoracje o kolorze lawendowym, dużą ilość drewnianych elementów i mnogość starannie wyselekcjonowanych antyków. Wizualizację doskonale dopełni obraz drukowany na płótnie, który po wybraniu ciekawego i estetycznego zdjęcia przyozdobi ścianę. Podobne dekoracje do pokoju robią wrażenie na każdym gościu, który wchodzi do środka. Nie obejdzie się bez licznych pochwał dotyczących gustu właściciela.

Styl retro - styl, który charakteryzuje się szczególnie użyciem jasnych barw. Mieszkania urządzone w ten sposób wyróżniają się łatwo dostrzegalnymi odcieniami pomarańczy, żółci i błękitów. Kolory te natomiast idealnie uzupełniają się z odcieniami szarości i beżów. Wyjątkowy i sentymentalny klimat wzmocnimy starannie dopasowaną fototapetą na ścianę. Dobierając ciekawe zdjęcie starego samochodu, płyt winylowych lub równie oryginalnego produktu, zwiększymy atrakcyjność estetyczną.

Styl klasyczny - szczególnie popularny w Polsce, lecz duża część domów i mieszkań na całym świecie również cieszy się atutami takich wizualizacji. Urządzając mieszkanie w ten sposób powinniśmy zadbać o wysokiej jakości meble z litego drewna. Nieodłącznymi elementami jest także szyk i elegancja widoczna w każdym szczególe. To dlatego w podobnych sytuacjach poleca się skorzystanie ze stonowanych fotografii na obrazach drukowanych na płótnie. Wisząca na środku ściany dekoracja polepszy ogólne wrażenie pomieszczenia. Jeżeli masz wrażenie, że z jednej strony pokój jest wykończony, lecz z drugiej czegoś mu brakuje, obraz drukowany na płótnie może być odpowiedzią.

Styl kolonialny - stosowany głównie przez osoby o silnej potrzebie indywidualizmu i oryginalności. To głównie klasyka połączona z wpływami, które przyszły z Afryki i wschodu. Meble kolonialne zazwyczaj wykonane są z ciemnego, kolonialnego drewna. Obowiązkowym dodatkiem są również rośliny, a zwłaszcza takie, które posiadają wyjątkowo duże i charakterystyczne liście. Tego typu wnętrze może zostać dopełnione przez zmysłowo zaprojektowaną fototapetę z wydrukowaną mapą. Wtedy wchodząc do swojego domu możemy poczuć się, jakbyśmy uciekali do świata spokoju i marzeń.

Powyższe informacje potrafią uświadomić, że przy wyborze odpowiednich dekoracji na ścianę ważną rolę odgrywa nie tylko gust właścicieli. Liczy się także ogólny styl, w jakim urządzono wnętrze. Odpowiednio angażując się w proces, jesteśmy w stanie wybrać elementy, które cieszą. Nie zawsze obrazy albo fototapety będĄ pasować do konkretnego wnętrza. DuŻo zależy od wyboru motywu, o który łatwiej w przypadku obrazów - zobacz galeriĘ motywów https://www.fototapeta24.pl/obraz.