Wydawać mogłoby się, iż wybór bramy przemysłowej do danego biznesu jest czymś prostym. Otóż nic bardziej mylnego, gdyż właściwe dobranie bramy przemysłowej wymaga odpowiedniego przygotowania, oraz znajomości typologii tego typu bram.

 

Czym kierować się podczas wyboru bramy przemysłowej?

Duża ilość rodzajów bram przemysłowych, które dostępne są dziś na rynku, potrafią wprowadzić w dość dużą konsternację. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że brama ma po prostu pełnić swoją funkcję, czyli otwierać się i zamykać. Taki sposób myślenia mści się w dość szybkim tempie, ponieważ konkretne rodzaje przedsiębiorstw potrzebują bram, które będą do nich po prostu dopasowane.

Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ źle dopasowana brama, zabiera miejsce oraz potrafi generować koszty, co jest w zasadzie zaprzeczeniem jej funkcjonalności. Dlatego też wybierając bramę przemysłową, w pierwszej kolejności należy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym rodzajom bram, dedykowanych konkretnym przedsiębiorstwom.

brama

W przypadku magazynów i innych budynków służących branży magazynowej i logistycznej, najlepiej sprawdzają się bramy przemysłowe charakteryzujące się zajmowaniem małej przestrzeni, a także szybkością i wygodą otwierania i zamykania. Dlatego też najlepszym wyborem w tym wypadku są segmentowe bramy, oraz tradycyjne bramy harmonijkowe. Segmenty bramy zachodzące nawzajem, pozwalają na maksymalną optymalizację przestrzeni, gdyż zarówno otwarta, jak i zamknięta brama, nie zajmuje żadnego miejsca. Dzięki izolacja cieplna jest na bardzo wysokim poziomie, co przyczynia się do oszczędności na ogrzewaniu.

W przypadku dużych budynków, z dużą ilością otworów, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż bram segmentowych, które charakteryzują się przeszkleniem oraz opcjonalnymi drzwiami przejściowymi. Rozwiązanie to, także generuje oszczędności na ogrzewaniu, ponieważ pracownicy mogą wchodzić i wychodzić, bez potrzeby otwierania całej bramy. Dodatkowo, bramy segmentowe są odporne na podmuchy wiatru, co jest szczególnie ważne w przypadku bram o dużej powierzchni, w takich miejscach jak hangary, hale magazynowe, zakłady pracy, czy też fabryki.

Gdzie szukać dobrych bram przemysłowych?

Odpowiedni wybór bramy przemysłowej pozwala nie tylko na maksymalną funkcjonalność takiego rozwiązania, ale przyczynia się także do generowania oszczędności, poprzez wysoki poziom izolacji cieplnej. Dlatego też przy wyborze bramy przemysłowej, warto postawić na profesjonalistów z firmy Bramar. Pomogą oni w dokładnym i odpowiednim doborze bramy przemysłowej do charakteru i użyteczności budynku, co przełoży się na długie lata bezawaryjnej pracy. Warto zaznaczyć, że Bramar ma w swojej ofercie bramy przemysłowe renomowanych firm, które gwarantują najwyższą jakość.