Odpowiedni dobór stołu i krzeseł do kuchni może być także kluczowy wtedy, kiedy przyjmujemy gości lub zwyczajnie chcemy, aby całe pomieszczenie prezentowało się ładnie i stylowo. Okrągły stół do kuchni może okazać się doskonałym rozwiązaniem z kilku powodów. Jakich?

Dlaczego warto wybrać stół okrągły do kuchni?

Decyzja o tym, jaki stół wybierzemy na pewno powinna być poparta pewną analizą. Zastanowić warto się nad tym, ile osób codziennie spożywa razem posiłki, jak dużą mamy kuchnię oraz jaki model po prostu zwyczajnie najbardziej się nam podoba. Zalety okrągłego stołu są następujące:

  • Może przy nim usiąść nieparzysta liczba gości. To doskonały sposób na to, aby móc pomieścić nieparzystą liczbę osób. Stół okrągły  zapewni odpowiednią przestrzeń, niezależnie od tego, ilu ludzi zechce przy nim usiąść. Sprawdzi się więc nie tylko podczas rodzinnych obiadów, ale także wtedy, kiedy odwiedzą nas znajomi.

  • Stwarza mniejsze zagrożenie dla dzieci. Jeżeli jesteśmy rodzicami maluchów, to z pewnością niejednokrotnie byliśmy świadkami, jak biegały one obok stołu, a wówczas odruchowo osłanialiśmy każdy jego kant. Kiedy wybierzemy stół okrągły, to  nie musimy się obawiać, że maluchy uderzą się i zrobią sobie krzywdę. Dla każdego rodzica może stanowić to niezwykle ważny argument, przemawiający na korzyść takiego właśnie modelu.

  • Można w dowolny sposób ustawiać przy nim krzesła. Kiedy decydujemy się na  stół kwadratowy lub prostokątny, wówczas musimy także dobrać odpowiednią ilość krzeseł. Przy stole okrągłym nie ma żadnych reguł dotyczących ich ilości. Dwa krzesła, trzy a nawet pięć mogą wyglądać idealnie. Należy pamiętać tylko o tym, aby ustawione były we w miarę równych odstępach. W poszukiwaniu inspiracji, możesz spojrzeć na ofertę producenta drewnianych stołów – https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane.

  • Prezentuje się nieco łagodniej i tworzy inny klimat. Stół okrągły dodaje pomieszczeniu delikatności. Może być doskonałym rozwiązaniem do niewielkiej kuchni.

Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Poza wyborem stołu, warto także zastanowić się nad tym, jakie krzesła ustawimy obok niego. Dobrze jest wybrać solidne i mocne, gdyż należy mieć na uwadze bezpieczeństwo każdego, kto będzie z nich korzystał. Krzesła do kuchni mogą być także ładnym dodatkiem, więc warto zdecydować się na takie, które wizualnie się nam podobają. Do okrągłego stołu można zakupić dwa lub trzy efektowne krzesła kuchenne, dzięki którym zaoszczędzimy przestrzeń i stworzymy idealne miejsce na poranną kawę dla dwojga. Krzesła do kuchni z drewna będą łatwe w utrzymaniu i zdecydowanie posłużą na lata. Wybierając krzesła do kuchni dobrze jest pamiętać także o tym, że powinny być one łatwe w utrzymaniu czystości. Miejsce, w którym spożywamy posiłki narażone jest na różnego rodzaju zabrudzenia, tak więc i krzesła mogą wymagać częstego mycia i odkurzania. 

Jak dobrać krzesła  do kuchni pasujące do okrągłego stołu?

Krzesła  do kuchni powinny pasować do stołu. Dobrze jest postawić na taki sam materiał, z jakiego oba meble zostały wykonane, a także dobrać pasujący kolor. Sugerować warto się kolorystyką całego wnętrza, a także tym jaki efekt chcemy uzyskać. Do nowoczesnej kuchni w stylu glamour świetnie sprawdzi się niewielki stół okrągły i krzesła do kuchni  na wysoki połysk. Do klimatycznego wnętrza w stylu wiejskiej chaty idealnie pasować będzie za to drewniany zestaw. Można zdecydować się także na odważne kolory lub mocne dekoracyjne elementy na ramach krzeseł lub nogach od stołu. Zanim wybierzemy to, co najbardziej nam odpowiada można zaczerpnąć inspiracji i dodać coś od siebie. Stół i krzesła do kuchni mają być sercem domu, powinny więc być komfortowe w użytkowaniu i ładnie się prezentować oraz posłużyć na lata.