Deweloperzy z wielkim zaangażowaniem starają się odpowiedzieć na nieustannie rosnący popyt na nowe mieszkania. Dostrzega się to także we Wrocławiu. Na każdym osiedlu (prawie) powstają nowe budynki wielorodzinne a mieszkania znikają z ofert już w przedsprzedaży. Dlaczego Wrocław cieszy się tak dużą popularnością? Co o Wrocławiu mówią jego mieszkańcy?

Wrocław – rynek pracy

Najważniejszym czynnikiem, który przyczynia się do popularności Wrocławia jest rynek pracy. Wrocław rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają nowe firmy, rozwijają się startupy. Inwestorzy z zagranicy uznają Wrocław za bardzo korzystną lokalizację w Europie.

Swoje siedziby lub oddziały mają tu firmy takie jak: Objectivity Bespoke Software Specialists, spółki należące do globalnego koncernu 3M, Google, Nokia, BSH, Volvo, HP, Credit Suisse, IBM, LG, BASF, Dolby, UBS, XEOS, Lufthansa, Ryanair, McKinsey&Company Hasco-Lek, AB, Hicron, Kruk, Impel, Neurosoft, Rawlplug, SMT Software, TelForceOne czy Toya.

We Wrocławiu bez większego problemu znajdziesz lub zmienisz pracę – bez względu na wykształcenie czy charakter pracy. To właśnie łatwo dostępne stanowiska pracy w różnych sektorach przyciągają do Wrocławia rzesze ludzi.

Wiele osób kupuje mieszkanie na kredyt. W takiej sytuacji warto wybrać lokalizację, która ułatwia utrzymanie ciągłości wpływów i stałą pracę.

Mieszkanie jako inwestycja

Do Wrocławia przyjeżdżają studenci z całego świata. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Teatralnych, Akademia Wojsk Lądowych, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego i wiele innych wyższych uczelni, co roku przyciąga tysiące studentów. W związku z tym rynek wynajmu mieszkań jest bardzo rozwinięty i nigdy nie ma za dużo ofert o wynajem mieszkania. Jaki ma to związek z zakupem mieszkania?

Mieszkanie we Wrocławiu to bardzo dobra inwestycja. Wiele osób kupuje tu mieszkanie z myślą o przyszłości np. swoich dzieci, ale obecnie mieszkanie zarabia na siebie poprzez wynajem.

Lokalizacja Wrocławia

Lokalizacja Wrocławia bardzo przemawia na korzyść tego miasta. Wrocław leży tuż przy granicy z Niemcami, jest więc idealną bazą wypadową na zachód Europy. Jeśli ktoś chce mieszkać w Polsce, ale lubi podróżować to Wrocław może się okazać idealnym miejscem do życia. Wenecja, Rzym, Mediolan, Paryż są w zasięgu ręki – lotnisko we Wrocławiu umożliwia szybkie przemieszanie się.

Patrząc bardziej lokalnie, dookoła Wrocławia jest też mnóstwo ciekawych miejsc, w które warto się wybrać. Góry Stołowe, Góry Sowie, Karpaty, Bory Dolnośląskie – to miejsca do których przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie tylko, a dla mieszkańców Wrocławia są na wyciągnięcie ręki. Dolnośląskie to województwo z bogatą przeszłością- jest tu niezliczona wręcz ilość zamków, które można zwiedzać oraz innych zabytków.

Wrocław – zielone miasto

Nie trzeba też wyjeżdżać z miasta, aby móc cieszyć się kontaktem z przyrodą. We Wrocławiu jest dużo terenów zielonych i parków, ze ścieżkami edukacyjnymi i rowerowymi. Park Szczytnicki, Południowy, Zachodni, Wschodni i wiele innych to wspaniałe miejsca wypoczynku dla całej rodziny. W weekendy lub dni wolne od pracy tysiące wrocławian wybiera się do parków na piknik, wycieczkę rowerową, czy korzysta z innej formy aktywności na wolnym powietrzu.

Omega Buildings
Granitowa 8/1
55-080 Smolec
tel. 570 759 277

Wrocław to miejsce przyjazne do życia. Jeśli zastanawiasz się gdzie warto zakupić mieszkanie to koniecznie przyjedź do Wrocławia i sprawdź jak tu się żyje.