Decydując się na taką inwestycję, bardzo często wybór pada na rowery elektryczne marki Trek. Dlaczego? Marka ta jest znana ze sprzętu najwyższej jakości – i to w przypadku rowerów każdego typu.

To topowa marka rowerowa na świecie

Rowery elektryczne marki Trek są jednym z najczęściej wybieranych sprzętów tego typu. Pojazdy te zapewniają pełną kontrolę, wygodę i bezpieczeństwo. Marka ta jest znana od wielu lat. Cenią ją szczególnie profesjonaliści, którzy zdają sobie sprawę z tego jak dobry sprzęt może wpłynąć na komfort jazdy. Do tej pory stawiali na nią nawet niektórzy zawodnicy Tour de France. W 1999 roku amerykański kolarz szosowy Lance Armstrong na rowerze Trek 5500 zdobył ogromny sukces wygrywając ten wyścig po raz pierwszy.

Trek jest jedną z topowych marek rowerowych na świecie. Produkowany przez nią sprzęt to rowery najwyższej jakości posiadające najnowocześniejsze mechanizmy. Wśród niż można znaleźć modele wykonane z aluminium czy też z niezwykle lekkiego włókna węglowego. Do ich produkcji stosowane są komponenty najlepszych producentów – zaczynając od silników, kończąc na systemach hamulcowych.

rower

Silnik o wysokiej mocy, zintegrowany wymienny akumulator i czytelny wyświetlacz

Rower marki Trek to najlepszy wybór nie tylko jeśli chodzi o szosówkę czy tak zwanego górala, ale również jeśli chodzi o elektryka. Są one wyposażone w silnik wspomagający pedałowanie, co oznacza, że działają podobnie do tradycyjnych rowerów, zapewniając jednocześnie użytkownikowi dodatkową moc.

Rowery elektryczne innych marek bardzo często posiadają taki system napędowy, że żeby zapewnić pracę silnika, w ogóle nie trzeba pedałować. W tym przypadku użytkownikowi może być ciężko kontrolować jego działanie, a poza tym sama podróż przestaje przypominać jazdę rowerem. Osoby, które kochają ruch, ale przy większych trasach chciałyby mieć możliwość wspomagania pedałowania, powinny postawić więc na jeden z modeli rowerów elektrycznych Trek. Tym bardziej, że zapewniają one najwyższy komfort jazdy pod każdym możliwym względem.

Rowery elektryczne marki Trek oprócz silnika wspomagającego pedałowanie o naprawdę wysokiej mocy, posiadają także zintegrowany wymienny akumulator. Bez problemu można podładować go nawet z domowego gniazdka. Wysoki komfort jazdy zapewnia również duży, czytelny wyświetlacz. Dzięki niemu podczas jazdy bez problemu można sprawdzić prędkość i pokonany dystans, a także pozostałą pojemność akumulatora. Co ciekawe, za pomocą wielofunkcyjnego kontrolera, można dostosować także poziom wspomagania. Przy dłuższych trasach jest to niesamowicie wygodne.

Na komfort jazdy wpływa również idealnie wyważony środek ciężkości, a także mniejsza waga, którą rowery marki Trek zawdzięczają wbudowaniu silnika w piastę tylnego koła.

Sprawdź pełną ofertę w sklepie internetowym Fabryka Rowerów