Generatory ozonu umożliwiają szybkie oczyszczenie powietrza z różnego typu patogenów szkodliwych dla naszego zdrowia, które zasiedlają gabinety stomatologiczne, lekarskie, hotele i poczekalnie. Z jakich jeszcze powodów warto zainwestować w ozonator?

Sposoby zastosowania generatora ozonu w miejscach uczęszczanych przez wiele osób

Ozon zabija grzyby, bakterie i wirusy. Dlatego też jest stosowany do dezynfekcji pomieszczeń domowych, ale również przestrzeni użyteczności publicznej, takich jak pokoje hotelowe, gabinety stomatologiczne czy poczekalnie w przychodniach medycznych. Generatory ozonu emitują ozon, który świetnie radzi sobie z chlorem i pestycydami. Warto wiedzieć, że niewielki dodatek ozonu ujemnego w powietrzu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Ozonatory można stosować w łazienkach, ale używać także do szaf i pawlaczy. Ozonem można oczyścić garnitury i koce. Czas ozonowania niewielkich pomieszczeń nie powinien przekraczać 20 minut. W tym czasie należy wyjść z pomieszczenia i wyprowadzić z niego zwierzęta. Ozon świetnie eliminuje zapach dymu papierosowego czy nieświeżości w przypadku odzieży czy ręczników przechowywanych w szafach. Sprawdza się również do odświeżenia używanego samochodu, który chcemy zdezynfekować po poprzednim właścicielu. Za sprawą ozonu można wyeliminować grzyby i pleśnie osadzające się w filtrach klimatyzacyjnych oraz wyczyścić tapicerkę w aucie. Jest coraz częściej stosowany w warsztatach samochodowych.
 

Generatory ozonu w domach – przykłady zastosowania

Generatory ozonu sprawdzają się również do oczyszczania pokarmów oraz odkażania wody. Urządzenia te pozwalają przygotować zdrową wodę do picia i do gotowania. Nie ma w niej wirusów, pestycydów i bakterii. Można pić ją nieprzegotowaną.

Na rynku można dostać również ozonatory do oczyszczania żywności z pleśni, drobnoustrojów, antybiotyków i środków konserwujących. Czynność ozonowania można zastosować w przypadku owoców, warzyw, a nawet mięsa. W ten sposób pozbywamy się środków chemicznych stosowanych podczas produkcji upraw, czyniąc żywność zdrowszą dla naszego organizmu. Ponadto, ozonowanie przedłuża świeżość warzyw i owoców, a także poprawia ich smak. Ozon ma właściwości bakteriobójcze i pleśniobójcze.

Profesjonalne urządzenia do ozonowania wody czy powietrza można znaleźć w sklepie internetowym http://www.koronaozon.pl/generatory-ozonu/.