Najpopularniejsze kurorty kuszą licznymi atrakcjami. Mankament jest taki, że bywają mocno zatłoczone i czasem ciężko tam o prawdziwy relaks. Alternatywą dla takich miejsc są spokojniejsze okolice. Może tak zamiast do Zakopanego, czy Sopotu wybrać się tym razem na Jurę Krakowsko-Częstochowską? 

Atrakcje Jury. Dla aktywnych, czy tych, którzy chcą odpocząć? 

Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje turystom wiele możliwości. Można oddać się tu błogiemu lenistwu wynajmując drewniany domek i spędzać niespiesznie czas korzystając z uroków okolicy i podziwiając widoki. Gdy już zmęczy Cię odpoczywanie lub zwyczajnie zregenerujesz siły, czas na aktywny wypoczynek. Tereny te są wprost wymarzone do tego, aby jeździć rowerem. Sieć dróg pozwala przemierzać kilometry i dotrzeć w różne zakątki. Rowerowe szlaki turystyczne pozwalają zrobić zarówno krótkie wycieczki, jak i wybrać się na dłuższą wyprawę. To także jeden z najlepszych terenów w Polsce do uprawiania wspinaczki skałkowej. Możesz tu zarówno spróbować tego sportu, jak i doskonalić swoje umiejętności.

Równie dobrze można po jurze wędrować. Piesze szlaki turystyczne są dobrze oznakowane, a wiele z nich dostarcza niezapomnianych widoków. Nie są też bardzo forsowne, dlatego mogą z nich skorzystać także osoby o słabszej kondycji. Wędrówki można połączyć ze zwiedzaniem, bo to, co wyróżnia ten region to także imponujące zamki. Wiele z nich jest wkomponowanych w naturalnych krajobraz, co sprawia, że prezentują się wspaniale.  

Domki letniskowe. Dlaczego warto się w nich zatrzymać?

Jeśli przekonały Cię atrakcje tego miejsca, to czas pomyśleć o tym, gdzie przenocować. Dobrym pomysłem będzie domek na jurze do wynajęcia. Taki obiekt pomieści grupę znajomych lub większą rodzinę. Do dyspozycji gości udostępniono aneks kuchenny. Pełne wyposażenie umożliwia przygotowanie przekąsek lub pełnych posiłków. Domki na Jurze to także świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Przy obiekcie znajduje się plac zabaw, a najmłodsi mają tu dużą swobodę. Domek letniskowy znajduje się w spokojnej okolicy, ale jednocześnie umożliwia szybki dojazd do wszystkich najważniejszych atrakcji regionu. Można stąd wyruszyć na szlaki turystyczne lub zwiedzać okolicę. To tanie noclegi o bardzo dobrym standardzie.