Zapoznaj się z najciekawszymi modelami najnowszych serii i dowiedz się, co przekonuje do nich klientów.

Plafony, czyli właściwie co?

W przeszłości terminem plafon określano bogato zdobione sufity oraz podniebienne części sklepienia. Freski, sztukateria i malowidła olejne, renesansowi twórcy przebierali w technikach nie żałując pędzla i dając upust swojej twórczej inwencji.

Obecnie termin plafony LED odnosi się przede wszystkim do lamp - niewielkich rozmiarów produktów, które przeważnie umieszcza się pod samym sufitem. I choć omawianych plafonów nie sposób zestawić z barokowymi malowidłami lub starożytnymi freskami, tak znaczna ich część wciąż odznacza się dużymi walorami artystycznymi. Bogata kolorystyka i uniwersalny charakter. Minimalizm i przepych formy. Sektor branży oświetleniowej mieści w sobie wiele produktów z których większość odbiega od siebie wyglądem. 

Plafon Fabbian Cloudy

Plafon Fabbian Cloudy to nietuzinkowa, designerska pozycja, która wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą jakości oraz estetyki wykonania. Lampa z dmuchanego szkła jawi się jednocześnie jako delikatna chmurka oraz rozkwitający pąk kwiatu. Omówiony dualizm formy zaskarbia uwagę widza, stanowiąc tym samym doskonały wybór do minimalistycznych wnętrz, w których istnieje zapotrzebowanie na wyraźnie zaakcentowane produkty. Lampa posiada ponadto wysoką klasę szczelności - IP20, a jej wymiary - średnica 40 cm - przemawiają za użytkowaniem jej w otwartych, przestronnych przestrzeniach. Lampy Fabbian to doskonały wybór dla osób estetów ceniących funkcjonalne rozwiązania. 

Plafon Axo Light Skirt 

Plafon Axo Light Skirt to minimalistyczna pozycja, zaprojektowana przez uznanego, włoskiego producenta. Za sprawą pokaźnych rozmiarów (Ø 70cm x 54cm) oraz uniwersalnego wyglądu, plafon Axo Light doskonale wpisuje się zarówno w otwartą przestrzeń komercyjną - biura i hotele, jak i w domowe wnętrza, gdzie pochwyca zaciekawione spojrzenia. Produkt wyróżnia się dzięki czerwonej, pofałdowanej przesłonie wykonanej z ognioodpornej tkaniny TREVIRA®CS, w której bezpieczeństwo idzie w parze z jakością wykonania. Ze względu na specjalistyczne wykonanie oraz wykorzystanie wysokojakościowych produktów, lampy Axo Light spełniają wymogi lamp premium, produktów kierowanych do najbardziej wymagającej klienteli. 

Plafon Dalen Star Sky 

Lampy Dalen to wyjątkowe produkty, które łączą w sobie wysoką estetykę wykonania oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Plafon Dalen Star Sky DL309TX  stanowić będzie idealne zwieńczenie pokojów dziecięcych, gdzie ze względu na nietuzinkową odsłonę wizualną, przywodzącą na myśl rozgwieżdzone niebo, z łatwością zaskarbi sympatię małych lokatorów. 

Za sprawą niestandardowych rozmiarów (56.6 cm x 10.8 cm) oraz jasności 3000 lumenów plafon doskonale sprawdzi się zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Na uwagę zasługuje ponadto specyfikacja technologiczna produktu, który dzięki rozwiniętemu systemowi zdalnego sterowania pozwala na dowolne modyfikowanie intensywności i barwy światła, wszystko w ramach 10 zróżnicowanych poziomów. Kontrolę nad urządzeniem można sprawować za pomocą pilota lub z poziomu własnego telefonu - wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację.

Powyższe zestawienie stanowi próbkę szeroko zróżnicowanego gatunku, określanego zbiorczo mianem plafonu. Minimalizm, łączenie formy i technologii oraz bogate, designerskie aranżacje, to tylko nieliczne trendy, które można zaobserwować na rynku. Branża oświetleniowa skrywa w sobie wiele pozycji, starając się sprawnie odpowiadać na rosnące potrzeby rynku. Stawia to w dobrej pozycji klientów, którzy mogą z łatwością odnaleźć produkt w pełni odpowiadający na ich indywidualne potrzeby.