W dobrej cenie można zdecydować się na produkt, który będzie mógł nam służyć przez dłuższy czas. Na szczególną uwagę zasługują fenomenalne dyski SSD polskiej marki Goodram, które charakteryzują się wysoką jakością. Dlaczego akurat te dyski warto wybrać i który model okaże się najlepszy?

Czym są dyski SSD i dlaczego tak dobrze sprawdzają się w praktyce? 

Dyski SSD stanowią doskonałe miejsce do magazynowania sporych ilości danych. Chociaż określane są mianem "dysków", w znacznie mniejszym stopniu przypominają tradycyjne dyski twarde, głównie ze względu na swoją budowę, która już nie jest talerzowa. I to właśnie dzięki temu dyski SSD mogą działać naprawdę szybko i sprawnie. Pod względem technicznym, dysk SSD wykorzystuje pamięć FLASH jako nośnik danych. Zapisywanie oraz odczytywanie danych odbywa się z wykorzystaniem pojedynczych kości pamięci, które umieszcza się tak, aby stworzyć jednolitą całość. Dzięki stosowaniu technologii FLASH, dyski SSD nie tracą zapisanych danych po odłączeniu zasilania. W praktyce dysk SSD:

  • Będzie szybkim i wydajnym rozwiązaniem do zapisywania nawet dużych ilości danych. Dyski SSD są na ogół bardzo pojemne. 
  • Dyski SSD są szybkie, szczególnie w porównaniu do dysków talerzowych HDD. 
  • Dyski te charakteryzują się dużą żywotnością, są wytrzymałe, odporniejsze na zakłócenia, a nawet na uszkodzenia mechaniczne. 

Wybieramy dysk SSD dobrej jakości 

Skoro już wiemy, że to właśnie dysk SSD jest produktem, którego szukamy, możemy sprawdzić, jakie dyski tego typu znajdziemy na rynku. Dyski SSD w swojej ofercie posiada między innymi marka Goodram. Jest to tak naprawdę czołowy dostawca pamięci komputerowych w naszym kraju. Firma ta przyjęła sobie dość wąski obszar specjalizacji, dzięki temu niemalże nie ma sobie równych jeśli chodzi o najwyższą jakość tego typu produktów. Wieloletnie doświadczenie w branży to także jeden z czynników wpływających na tak duże zaufanie do tej marki ze strony konsumentów. Jeśli chcemy więc kupić dysk SSD o dużej sprawności, który rzeczywiście będzie nam dobrze służył, warto zwrócić uwagę na pamięci SSD marki Goodram

 

SSD IRDM PRO SATA III 2,5″

SSD IRDM jest na ten moment jednym z najchętniej wybieranych dysków SSD w Polsce. Nie dzieje się tak bez powodu. Warto zapoznać się ze specyfiką tego dysku SSD: 

  • Moduł pamięci dostępny jest w pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1024 GB. To dysk szybki, stabilny i niezawodny, który jest flagowym produktem marki Goodram / IRDM. Zastosowana została w nim technologia 3D TLC NAND Flash.
  • Dysk doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy odczuwamy znaczące spowolnienie pracy naszego komputera i chcielibyśmy szybko i sprawnie rozwiązać ten problem. Dysk SSD pomoże nie tylko w przyspieszeniu rozruchu sprzętu, ale i może przyspieszyć uruchamianie, ładowanie i działanie aplikacji. Jest to więc dysk do wszechstronnych zastosowań - dla graczy, osób pracujących na komputerach oraz dla osób doraźnie korzystających z komputera w warunkach domowych.
  • W przypadku dysku od Goodram możemy liczyć na prędkość do 555 MB/s dla odczytu i 535 MB/s dla zapisu. Produkt doskonale sprawdza się w praktyce. 

Dysk SSD CL100 od Goodram 

Alternatywę dla dysku IRDM stanowią dyski SSD z serii CL100. W przypadku wymiany starego, tradycyjnego dysku na ten model SSD można liczyć nawet na 10-krotne przyspieszenie komputera, co dla wielu brzmi bardzo zachęcająco. Dyski te są produktami polecanymi zarówno do domów jak i do biur. Ułatwiają właściwie każdą operację, jaką chcemy wykonać na naszym sprzęcie, skracają czas na rozruch systemu oraz poszczególnych aplikacji. Dysk ten bazuje na pamięciach NAND Flash 3D w technologii TLC. Gwarantuje to jego niesamowitą wydajność oraz wytrzymałość. Przerzucając się ze starego dysku na ten właśnie dysk SSD można poczuć wyraźną różnicę, nie bez znaczenia jest też fakt, że dyski te gwarantują wysokie bezpieczeństwo zapisywanych danych. 

Dzięki kompleksowej ofercie polskiej marki Goodram można wybrać rozwiązanie w pełni dostosowane do własnych potrzeb. Każdy z nas bowiem jest inny i ma nieco inne oczekiwania, co do sprzętu, z którego korzysta na co dzień. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że wymiana dysku starego typu jak HDD na dysk SSD to kamień milowy na drodze do komfortowego użytkowania komputera. Widząc różnicę w efektywności działania dysków SSD i szybkości zapisu z pewnością nie będziemy już chcieli wracać do tradycyjnych dysków talerzowych.