Aczkolwiek warto mieć na względzie, iż te mniej rzucające się w oczy przedmioty również współtworzą estetykę i klimat. O poprawie komfortu już nie wspominając! Na ostatnim etapie prac wykończeniowo- aranżacyjnych warto poświęcić chwilę na dobór optymalnych dywanów. Naszymi przewodnikami i doradcami będą eksperci z łódzkiej fabryki Dywilan, której tradycje sięgają 1881 roku.

Rozmiar, kolorystyka i wzór to dopiero początek. Należy zwrócić uwagę na inne cechy

Podłogowe wyroby włókiennicze mogą pełnić szereg użytecznych funkcji. Ocena prezencji dywanu to zawsze indywidualna kwestia, zależna od osobistych preferencji. Jedni wolą materiał uformowany w kształt koła albo prostokąta, innym podobają się kobierce w raczej nietypowych formach. Podczas oglądania różnych produktów należy starannie przemyśleć swoje oczekiwania względem nich. Na przykład w pokoju dziecięcym dobrze dobrany dywan będzie w stanie częściowo wytłumić odgłosy kroków i inne hałasy, typowe dla beztroskiej zabawy najmłodszych. Z kolei w sypialni podstawowym zadaniem, jakie stawia się przed dywanem, będzie subtelne podkreślenie przytulności pomieszczenia. Przedstawiciele firmy Dywilan zaznaczają, że od tego zależy dobór właściwej struktury i materiału.

Wysokiej jakości dywany z długim włosem mają wiele zalet. Nie tylko ładny wygląd i miły dotyk

W ostatnim czasie szczególnie modne stały się tzw. dywany shaggy, nazywane również pieszczotliwie „kudłaczami”. Gęste, miękkie runo i długie włosie prezentują się niezwykle efektownie i naturalnie. Jednocześnie taka budowa sprawia, że kobierzec wymaga częstszego odkurzania i prania. Przy czym „częściej” wcale nie jest równoznaczne z „trudniej”. Puszysta powierzchnia w naturalny sposób zatrzymuje okruchy, drobiny kurzu... A także wilgoć w pomieszczeniu. Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że dywany z długim włosiem  nieznacznie, ale odczuwalnie zwiększają nawilżenie powietrza. Poprawiają również izolację termiczną – gruba przędza dywanów typu shaggy skutecznie chroni przed kontaktem z wychłodzoną posadzką. Decydując się na dywan z długim włosiem warto poszukać takiego, którego runo jest odporne na czynniki zewnętrzne. Obok zwiększonej trwałości, można liczyć również na trudniejsze warunki rozwoju pleśni i innych grzybów.