Przedsiębiorca może wystawić odręcznie fakturę na kartce papieru, bądź ułatwić sobie zadanie i wygenerować dokument elektronicznie. Taki dokument może być wydrukowany i przekazany kontrahentowi bądź wysłany do niego elektronicznie.

Jaki program pozwoli wysłać faktury e-mailem?

Program do fakturowania, który pozwoli przygotować elektronicznie i wysłać do kontrahentów faktury e-mailem to np. Faktura Small Business Handel od łódzkiej firmy MEGA-TECH. Program ten jest bardzo prosty w obsłudze, a jego funkcjonalności można poznać podczas darmowego testowania. Producent przewiduje 7-dniowy okres próbny. Według firmy jest to wystarczający czas na poznanie podstawowych opcji. Sprawdziliśmy jak to wygląda w praktyce. Oprogramowanie rzeczywiście jest łatwe w obsłudze i przejrzyste. Jego użytkownik wystawi faktury VAT oraz te bez VAT, jeżeli jest zwolniony z podatku. Wśród innych dokumentów spotkać można fakturę uproszczoną, zaliczkową, końcową, VAT marża, proforma, korektę oraz np. paragon fiskalny. Dokumenty te można przygotować w parę minut i przesłać do kontrahentów e-mailem. Jeżeli jednak klient życzy sobie dokumentów od razu, wówczas program przewiduje możliwość wydruku seryjnego. 

Dodatkowe pomocne funkcje

Z pomocnym funkcji ułatwiających wystawianie faktur z pewnością wyróżnić można opcje automatycznego pobierania z CEIDG danych kontrahenta. Wystarczy, że sprzedawca wpisze numer NIP firmy klienta, a dane zaczytają się automatycznie. Faktury można wystawiać w różnych walutach i językach. Kurs również pobierany jest automatycznie ze strony NBP. Ponad to Faktura Small Business Handel to program do JPK. Przedsiębiorca przygotuje więc plik JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG. To również program do wystawiania faktur z magazynem. Jeżeli właścicielowi firmy zależy na fakturowaniu i jednoczesnej kontroli stanów magazynowych towarów, to jest to idealne narzędzie. Program wskazuje braki towarów i umożliwia przygotowanie znanych dokumentów magazynowych.

W dobie elektronizacji rozwiązań i przyśpieszaczy czasu dobre oprogramowanie do fakturowania to podstawa. Przedsiębiorca, który wybierze program Faktura Small Business Handel z całą pewnością wykorzysta go w firmie.