1. Faktury online – zalety

  2. Wystawianie faktur elektronicznych

  3. Korzystaj z odpowiednich narzędzi

 

Tradycyjne, papierowe faktury powoli wychodzą z użytku. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to rozwiązanie niepozbawione wad. Jedną z najpoważniejszych są wysokie koszty, które generuje nie tylko drukowanie dokumentów, ale też ich przesłanie do kontrahenta oraz magazynowanie kopii. Wystawianie papierowych faktur nie jest też najwygodniejsze, a ich wydruk i zaadresowanie przesyłek pochłaniają mnóstwo czasu. Dla wielu przedsiębiorców ważny jest również aspekt ekologiczny. By nanieść na papier wszystkie wystawiane w Polsce faktury, każdego roku należy wyciąć ćwierć miliona drzew. Tych wad nie mają na szczęście faktury online.

 

Faktury online – zalety

Największa zaleta, którą odczują przedsiębiorcy decydujący się na wystawianie faktur online, to niskie koszty. Przesyłając do swoich klientów elektroniczne dokumenty, powiększą budżet firmy o środki, które musieliby wydać na papier, eksploatację drukarek, koperty oraz ich dostarczenie do klientów. Fakturowanie online oznacza też brak kosztów związanych z utrzymaniem lub wynajęciem archiwum. Ważny okaże się poza tym fakt, że jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. Przejście na taki system może więc przyczynić się do poprawy wizerunku przedsiębiorstwa w oczach klientów.

 

Wystawianie faktur elektronicznych

Właściciele mikro i małych przedsiębiorstw z całą pewnością docenią też wygodę i szybkość, które cechują wystawianie faktur online. Jeśli korzystać będą z odpowiedniego oprogramowania, cała procedura nie zajmie więcej niż kilka minut. W firmach zatrudniających niewiele osób to szczególnie ważne – elektroniczny faktoring nie wymaga pomocy księgowego.

 

Korzystaj z odpowiednich narzędzi

Jednym z programów umożliwiających fakturowanie online jest szybkafaktura.pl. Aplikacja nie wymaga instalacji – jest dostępna z poziomu przeglądarki, więc można z niej korzystać na dowolnym komputerze. Swoim użytkownikom oferuje prosty w obsłudze kreator dokumentów. Wystarczy, że przedsiębiorca wpisze NIP swojego kontrahenta, a system sam uzupełni jego dane. Program umożliwia też wystawianie faktur cyklicznych, co znacznie ułatwi obsługę stałych klientów, a dzięki opcji kontroli finansów firmy sam prześle przypomnienie do partnerów, którzy przez określony czas nie uregulowali zobowiązania.