Wiadomo, niektórzy lubią filmy, inni seriale, więc w zasadzie dla każdego coś dobrego. Ale nie wszystkie produkcje są na tyle dobre, żeby warto było się nad nimi pochylić. Jak więc wybierać odpowiednie produkcje? Co w ogóle daje nam oglądanie filmów?

Zalety oglądania filmów

Wbrew pozorom nie pełnią tylko funkcji rozrywkowej. Głównie po to są stworzone, ale niejednokrotnie poruszają również ważne tematy, rzucają inne światło na pewne sprawy, przekazują nam wiele ciekawych informacji. Dlatego ludzie tak chętnie po nie sięgają. Poniżej przedstawiamy kilka głównych zalet filmów. Na pewno ci, którzy się na nie decydują, potwierdzą, że przynajmniej kilka z nich to powody, dla których wolą je od seriali:

  • historia dzieje się w obrębie jednego filmu - zaczyna się i kończy się, nie jak w przypadku serialu rozbita jest na kilka części,
  • bardzo wartka akcja,
  • porusza trudne tematy,
  • często pozwala nam zapoznać się z różnymi, innymi kulturami.

Zalety oglądania seriali

Drugi obóz znacznie woli oglądać seriale, z różnych powodów. Do głównych z pewnością możemy zaliczyć:

  • możliwość rozbudowania wielu wątków,
  • historia jest bardzo ciekawa i trzyma w napięciu, ponieważ musimy czekać na kolejny odcinek,
  • możliwość kontynuowania serii w inny sposób,
  • kompletna dowolność produkcji, np. serial "Black Mirror" nie ma odcinków powiązanych ze sobą.

Dobry film - czyli jaki?

Dobry film czy serial to taki, który realizowany jest na podstawie jakiegoś ciekawego pomysłu. Nie jest po prostu wyssany z palca i realizowany od tak. Na dalszy sukces filmu i serialu składa się wiele innych cech - między innymi to, żeby reżyseria, scenografia i scenariusz były dobre. Na tym polu można zawalczyć o genialną grę aktorską, charakteryzację czy muzykę. W innym przypadku - nie da rady stworzyć dobrego filmu z niczego.

Jak sprawdzić czy film jest dobry?

No cóż, dopóki sami się nie przekonamy, nigdy nie będziemy wiedzieli. Ale możemy się sugerować. W Internecie pełno jest stron, które udostępniają recenzje o filmach albo ich krótkie opisy. Ale często to za mało. A gdyby tak ktoś robił rankingi najlepszych filmów w danych kategoriach? Pamiętaj, że filmy możesz obecnie oglądać na wielu darmowych platformach streamingowych bez płacenia. Dziennikarze, którzy tam pracują, specjalnie oglądają wszystkie filmy i polecają tylko te, które godne są uwagi. O ileż prostsze będzie teraz wybieranie filmów i seriali!