Nieważne, czy to dalszy wyjazd do jednego z europejskich krajów, czy też dalsza podróż, do bardziej egzotycznych destynacji. Szukasz pomysłu na ciekawy wyjazd i zastanawiasz się, jak dobrze rozplanować wycieczkę, żeby móc czerpać z niej jak najwięcej? Poznaj kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu.

Londyn - zachwycająca stolica

To ogromne miasto, które jest stolicą Anglii, przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, jest to niezwykłe miejsce, idealne zarówno na city break, jak i dłuższy wyjazd. Jest tu wiele zabytków i miejsc, które koniecznie trzeba uwzględnić, planując swój wyjazd do Londynu. Jednymi z najpopularniejszych miejsc, o których można śmiało powiedzieć, że są wizytówkami Londynu, są Big Ben i Tower Bridge. Big Ben to ogromny zegar, który znajduje się na wieży mierzącej aż 96 metrów. Ta budowla zdecydowanie wyróżnia się na tle miasta. Tower Bridge to z kolei piękny most zwodzony na Tamizie, który powstał w 1894 r. Nie jest to jednak zwykły most - jego dwie wieżyczki są połączone dwoma kładkami, z których mogą korzystać piesi.


Kolejnym ciekawym zabytkiem jest Tower of London. Jest to swego rodzaju twierdza, którą otaczają grube mury i fosa. Jest to ciekawe miejsce zwłaszcza dla tych osób, które lubią piękną architekturę, jeszcze ze średniowiecza oraz tych, które są pasjonatami historii. To właśnie w Tower of London turyści mogą zobaczyć klejnoty koronne, które znajdują się w Skarbcu. Oprócz tego do dyspozycji zwiedzających udostępnione także zbroje pochodzące z różnych epok, kaplicę, a także 4 wieże, m.in. Green Tower i White Tower.


Zwiedzając lubisz podziwiać piękne, miejskie panoramy? Jeśli tak, to nie możesz przejść obojętnie obok London Eye. Ta znana na całym świecie atrakcja to kolejny z symboli Londynu. Położony tuż przy Tamizie diabelski młyn ma aż 135 metrów. Pełny przejazd zajmuje około 30 minut, a w tym czasie możesz podziwiać piękne widoki.

Zanzibar - postaw na egzotykę

Tę wyspę, należącą do Tanzanii, jako wakacyjny kierunek wybiera coraz więcej turystów. Nic dziwnego - piękne plaże z niemal białym piaskiem, turkusowa, przejrzysta woda, spokój i cudowny klimat. To wszystko sprawia, że Zanzibar jest miejscem wręcz idealnym na odpoczynek. Co warto zobaczyć, będąc na tej wyspie? Jedną z większych atrakcji jest Prison Island. Nazwa wysepki wzięła się od więzienia, które na niej powstało. Budynek ten nigdy jednak nie pełnił roli więzienia. Jednak nie z tego powodu turyści tak chętnie wybierają się na wycieczkę właśnie tam - zobaczysz tu pięknie żółwie Aldabra i będziesz mógł poznać podwodny świat podczas nurkowania. Warto też wybrać się do Parku Narodowego Jozani - porasta go las deszczowy, w którym znajduje się przeróżna roślinność oraz wiele gatunków ciekawych zwierząt, m.in. małpy gerezy wielobarwne.

Dubaj - gdzie nowoczesność miesza się z arabską kulturą

To miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to połączenie nowoczesności, wysokich wieżowców, luksusowych samochodów i jachtów z tradycyjną kulturą arabską. Zobaczysz tu m.in. Dubai Marinę, gdzie cumują luksusowe łodzie, jest wiele restauracji, a na plaży możesz uprawiać liczne sporty wodne. Aby móc poznać Dubaj od innej strony, warto wybrać się do dzielnicy Al Fahidi. To właśnie tam na własne oczy możemy zobaczyć, jak Dubaj wyglądał kilkaset lat temu, jak żyli jego mieszkańcy i jak prezentowała się ówczesna architektura. Spróbujesz tu także wielu tradycyjnych dań, a dodatkowego uroku nada piękne położenie dzielnicy, nad zatoką Dubai Creek. Chcesz podziwiać panoramę całego Dubaju? Wybierz się na 1 z wielu tarasów widokowych znajdujących się na Burj Khalifa, który jest jednym z najwyższych budynków.

Marbella, Hiszpania - słoneczne miasto, które nigdy nie śpi

Jeśli chcesz poczuć niepowtarzalny klimat, wybierz się na hiszpańskie Costa del Sol, a konkretniej do Marbelli. To miejscowość w Andaluzji, która słynie z najlepszych imprez. Będąc w Marbelli warto również odwiedzić inne miasta Andaluzji, takie jak Malaga, Ronda, Kadyks czy Sewilla. Marbella (odwiedź: https://travelers.pl/marbella-hiszpania) to piękny kurort z niesamowitym deptakiem, pięknymi plażami, portem, gdzie cumują drogie łodzie, wieloma barami i niepowtarzalnym klimatem. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem i imprezowaniem.