O każdy materac 90x200 trzeba jednak odpowiednio dbać, co pozwala na zachowanie jego żywotności na znacznie dłużej. Poza odkurzaniem i dbaniem o jego higienę, istotną rolę odgrywa też właściwa forma transportu. Źle przewożony materac można łatwo uszkodzić albo zaszkodzić jego poszczególnym elementom, co w rezultacie wpłynie negatywnie na całość konstrukcji.

 

Najgorsza forma transportu materaca 

Wielu producentów, na przykład Godre wskazuje, aby nigdy nie rolować materacy. W takiej formie materac jest pozginany i narażony na obciążenia. Zagraża to przede wszystkim jego sprężynom, ale również innym elementom. Nawet jeżeli nie widać tego na pierwszy rzut oka, z czasem materac 90x200 traci na swojej funkcjonalności i komforcie. Rolowanie pozwala na oszczędność przestrzeni, dlatego niektórzy producenci decydują się niesłusznie na taki właśnie krok.

 

Zamawiając materac w sklepach takich jak Godre.pl - https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-90x200-cm-do-lozka-do-spania można liczyć na to, że będzie on transportowany zawsze na płasko. Taka pozycja jest dla niego najbardziej bezpieczna. Ważne, aby produkt ustawiony był na przykład na boku. Nigdy nie powinno się układać materacy jeden na drugim, ani kłaść niczego na nich, ponieważ może to wywoływać bardzo niebezpieczne przeciążenia. Nacisk w jednym punkcie sprawi, że materac straci w tym miejscu swoją sprężystość i funkcjonalność.

 

Samodzielny transport materaca

Podczas przeprowadzki, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przewozowej, która zapewni właściwy transport naszego materaca w odpowiednich warunkach. Firmy te zwykle dysponują pojazdami i pasami bezpieczeństwa, które umożliwiają przewożenie materacy na stojąco. Jeżeli samodzielnie chcemy przewozić materac, wówczas trzeba zadbać o właściwe warunki dla niego. Na pewno sam materac 90x200 trzeba dobrze zabezpieczyć odpowiednią folią lub innym materiałem, który osłoni go przed wilgocią i ewentualnym brudem. Materac nigdy nie powinien znajdować się zbyt długo na zewnątrz, aby nie nabrał wilgoci, która jest dla niego niebezpieczna i sprzyja rozwojowi grzybów.

 

Więcej rozmiarów materacy znajdziesz na https://godre.pl/