Nie wystarczy stosowanie szamponu i odżywki - nie bez znaczenia okazują się metody dbania o nich na co dzień, a także nasz styl życia. Co zrobić, aby poprawić stan kosmyków i cieszyć się perfekcyjną fryzurą? Podpowiadamy.

Sposoby na zdrowe i mocne włosy - odpowiednie kosmetyki

Podstawą świadomej pielęgnacji włosów jest postawienie na produkty skrojone na miarę ich potrzeb. W praktyce oznacza to, że przy wyborze kosmetyków należy kierować się m.in. porowatością kosmyków, ich strukturą czy też rodzajem. Szampony dedykowane włosom wysokoporowatym wyróżniają się całkiem innymi właściwościami niż te stworzone z myślą o posiadaczkach włosów niskoporowatych. Całkiem inne potrzeby wykazują pasma odwodnione, uwrażliwione w stosunku do tych z tendencją do przetłuszczania się czy obciążania.

Sposoby na piękne włosy - bezpieczna stylizacja

Jednym z naszych największych grzeszków jest poddawanie włosów zabiegom stylizacji na gorąco bez wcześniejszej aplikacji kosmetyków termoochronnych. Wysokie temperatury to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia kosmyków, podobnie jak rozczesywanie ich na mokro. Należy również unikać spania w wilgotnych pasmach, używania gumek z metalowymi elementami czy też szarpania podczas rozczesywania.

Sposoby na lśniące włosy - zdrowa dieta

Na stan włosów wpływa wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak należy pamiętać o tym, że liczy się również dbanie o nie od wewnątrz. W praktyce oznacza to, że trzeba zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę bogatą w cenne składniki odżywcze pomagające przywrócić pasmom ich elastyczność i witalność. Warto stawiać na produkty będące źródłem białka, cynku, żelaza, miedzi, czy też witamin z grupy B. Do swojego jadłospisu można włączyć również suplementy diety na włosy, które pozwalają kompleksowo uzupełnić niedobory witamin i minerałów.

Sposoby na zdrowy wygląd włosów - zabiegi fryzjerskie

W łazience każdej włosomaniaczki można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków dedykowanych ich codziennej pielęgnacji. Mowa nie tylko o szamponach i odżywkach, ale również serum, olejki, wcierki, peelingi czy suche szampony. Od czasu do czasu przy okazji wizyty w salonie fryzjerskim warto poddać je profesjonalnym zabiegom regeneracyjnym, takim jak np. botoks na włosy. Dzięki temu będą jeszcze lepiej odżywione i nawilżone.

Jak zadbać o włosy - prawidłowa metoda mycia włosów

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszej czynności niż mycie włosów. Okazuje się jednak, że często nieświadomie popełniamy kilka znaczących błędów. Jednym z nim jest tarcie ich na całej długości - wystarczy wykonać masaż skalpu, a piana spływająca po pasmach poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń. Do mycia włosów należy używać letniej wody w kierunku do ciepłej, dzięki czemu łuski lepiej się domykają.