Telewizja internetowa to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z bogatej biblioteki filmów oraz seriali. Daje to możliwość dostępu zarówno do nowych filmów, jak i klasyki kina oraz pozwala zapoznać się z oryginalnymi produkcjami HBO. Sprawdź, jak wykupić dostęp i jak korzystać z HBO GO.

Jak wykupić dostęp do HBO GO?

Żeby cieszyć się dostępem do telewizji internetowej HBO GO, wystarczy wykupić tę opcję, jako dodatek do pakietu UPC, który oferuje telewizję cyfrową oraz szybkie łącze internetowe. Przy zakupie pakietu możesz zdecydować się na telewizję internetową, dzięki której rozszerzysz swoje możliwości oglądania filmów i seriali.  

Jak korzystać z HBO GO? Rejestracja i logowanie

Po wykupieniu dostępu do platformy powinieneś, za pomocą strony Moje UPC, założyć konto użytkownika i opatrzyć je hasłem. Jeśli w trakcie korzystania zdarzy ci się zapomnieć, jak brzmiało wybrane przez ciebie hasło, będziesz mógł rozwiązać ten problem, kontaktując się z operatorem UPC. Wypełniwszy wszystkie pola wymagane do rejestracji, zatwierdź zmiany i przejdź do logowania na UPC HBO GO, używając utworzonych przez siebie danych.

Jak korzystać z HBO GO? Rejestracja urządzeń

W usłudze możesz być zalogowany jednocześnie na 4 różnych urządzeniach. Platforma jest dostępna do użytku na telewizorze z funkcją smart tv, komputerze, laptopie, tablecie oraz smartfonie. Rejestracja urządzeń odbywa się automatycznie, po zalogowaniu się na stronie z danego urządzenia. Jeśli chcesz zalogować się na komputerze, na którym wcześniej nie korzystałeś z usługi, a wyczerpałeś już limit 4 urządzeń, powinieneś wyrejestrować jedno z nich. Możesz to zrobić korzystając z funkcji menadżera urządzeń. Urządzenia możesz rejestrować i usuwać wielokrotnie.

Jak korzystać z HBO GO? Kilka ekranów jednocześnie

Na swoim koncie możesz mieć zarejestrowane cztery różne urządzenia. W tym samym momencie możesz korzystać z dwóch ekranów, odtwarzając na nich inny film bądź serial. Nie ma jednak możliwości, aby podłączyć urządzenie mobilne do telewizora w celu przeniesienia na ekran wyświetlanego obrazu. Aby korzystać z platformy na telewizorze, powinien on posiadać funkcję smart tv, a projekcja powinna być wyświetlana bezpośrednio z urządzenia. Sytuacja taka wynika z ograniczeń prawnych.

Jak korzystać z HBO GO? Zakładki, listy ulubionych

Kiedy pomyślnie zalogujesz się do platformy, możesz zacząć korzystać z bibliotek multimedialnych, które dostępne są na platformie. W zakładce filmy znajdziesz kilkanaście filtrów, według których możesz wyszukiwać tytuły. Skorzystaj z podziału według gatunku lub z kategorii:

  • ostatnio dodane
  • popularne
  • najlepsze według IMDb
  • produkcja HBO
  • produkcja HBO Polska

Możesz także zajrzeć do zakładki “wkrótce”, aby zobaczyć, jakie tytuły znajdą się w przyszłej ofercie i kiedy będą dostępne dla użytkowników. Analogicznie wygląda zakładka dotycząca seriali, które pogrupowane są według gatunków, a także zgodnie z wymienionymi powyżej kategoriami. Jako zalogowany użytkownik, możesz tworzyć własne listy ulubionych produkcji, do których będziesz chciał w przyszłości powrócić, aby mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Istnieje również możliwość przeglądania historii oglądanych tytułów, a także wiele innych opcji, które ułatwiają korzystanie z serwisu. Ze względu na różnorodność gatunków, możesz także skorzystać z opcji blokada rodzicielska.