Dziecko powoli zaczyna stawiać pierwsze kroki, dlatego szukasz butów, w których będzie mogło się poruszać swobodnie i z poczuciem komfortu? Jeśli tak koniecznie przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Jest kilka ważnych aspektów, o których nie można zapomnieć. To między innymi rozmiar, obuwia, a także to z jakiego materiału jest wykonane. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co ważne na temat obuwia dziecięcego.

Planujesz rozszerzyć garderobę swojego malucha o nowe pary bucików? Dziecko powoli zaczyna stawiać pierwsze kroki, dlatego szukasz butów, w których będzie mogło się poruszać swobodnie i z poczuciem komfortu? Jeśli tak koniecznie przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Jest kilka ważnych aspektów, o których nie można zapomnieć. To między innymi rozmiar, obuwia, a także to z jakiego materiału jest wykonane. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co ważne na temat obuwia dziecięcego.

Zwróć uwagę na wiek dziecka

Pojawienie się dziecka na świecie wcale nie oznacza, że od razu trzeba udać się do sklepu i kupić pierwsze obuwie dziecięce. Przez pierwsze miesiące swojego życia maluch spędza czas w pozycji leżącej, poznaje otoczenie i rozwija swoje nowe umiejętności. W tym czasie nie potrzebuje obuwia. Wystarczą skarpetki, które będą chronić rozwijające się stopy przed wychłodzeniem. Po obuwie dziecięce do chodzenia najlepiej sięgnąć kiedy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki. Wcześniej nie ma takiej potrzeby, ponieważ maluch lubi dotykać swoje stopy i to ma doskonały wpływ na jego rozwój. Zakładając wtedy obuwie na stópki można odebrać dziecku jeden z wartościowych i ważnych bodźców rozwojowych.

Pamiętaj o rozmiarze stopy malucha

Bardzo ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając buty dla dzieci jest ich rozmiar. Czemu jest to takie ważne? Przez pierwsze miesiące, a nawet lata stopy dziecka intensywnie i szybko się rozwijają. Jeśli maluch będzie nosić źle dopasowane obuwie to niestety, ale może dojść do zaburzenia tego procesu. Pojawić się może problem z wykrzywieniem stóp ich bólem lub innymi nieprawidłowościami w tym obrębie. Dla dzieci do pierwszego roku życia odpowiednie są buciki o rozmiarze 19, 20 i 21. Zanim jednak wybierzecie się na zakupy warto dokładnie zmierzyć długość stopy malucha od pięty do najwyższego palca. Następnie trzeba wybrać obuwie, którego wkładka ma o 5-7 milimetrów więcej.

Wybieraj obuwie wysokiej jakości

Nie można zapomnieć o tym, z jakiego materiału są wykonane buty dziecięce. Najlepiej zdecydować się na obuwie dla dziecka, które uszyte jest z materiałów lekkich i przewiewnych. Dzięki temu zapewniona będzie stała cyrkulacja powietrza, co pozwoli uniknąć rozwoju drobnoustrojów oraz nadmiernej potliwości. Doskonałym wyborem są dziecięce buciki, które mają elastyczną podeszwę, która idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. W ten sposób można zadbać o to, by stópka malucha była ułożona w prawidłowej pozycji. To zapewni dziecku najwyższy komfort i wygodę podczas stawiania każdego małego kroku.

Zwracając uwagę na wszystkie te szczegóły można mieć pewność, że wybrane obuwie dziecięce będzie dbało o zadowolenie malucha i spełni wszystkie jego potrzeby. Dodatkowo wysokiej jakości materiały sprawią, że buty dziecięce będą służyć maluchowi aż do momentu, w którym konieczne będzie wymienienie rozmiaru na większy.