Wtedy pogoda często zaskakuje, dlatego powinieneś ubierać się „na cebulkę”. Gdy tylko zrobi Ci się zbyt ciepło, wystarczy, że zrzucisz z siebie jedną warstwę. Poznaj nasze wskazówki jak tworzyć takie outfity!

Jeden bezrękawnik – wiele stylizacji

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z warstwowym ubiorem, powinieneś wybrać odpowiednią kamizelkę! Na początek najlepiej postawić na uniwersalny model, który możesz nosić jako męską kamizelkę sportową i bezrękawnik w eleganckim stylu. Jeśli szukasz czegoś takiego, wybierz pikowaną kamizelkę w czarnym lub granatowym kolorze, która pasuje praktycznie do wszystkiego. Modele z pikowaniem są ciekawą opcją, jeśli lubisz jednego dnia nosić je z dresami, a następnego ubierasz do nich elegancki sweter i chinosy. Teraz przyszedł czas na to, abyś poznał zasady tworzenia warstwowych outfitów.

Męska kamizelka

Granatowy bezrękawnik męski

Dobieranie wzorów i kolorów w warstwowych outfitach

Uważa się, że w systemie warstwowym powinno się zaczynać od najjaśniejszej warstwy, a kończyć na najciemniejszej. To oznacza, że jeśli masz na sobie jasnoszarą bluzę, powinieneś ubrać do niej kamizelkę w ciemnym kolorze, np. czarnym, granatowym, bordowym. W ten sposób na pierwszy plan wyjdzie modny bezrękawnik męski na wiosnę, który stanie się Twoją ozdobą.

Nawet gdy nie będziesz trzymał się tej zasady, ważne, żebyś dobierał elementy w stonowanej kolorystyce, w ten sposób będą się równoważyć. Podobnie, jeśli chodzi o wzory – jeżeli chcesz ubrać koszulę w kratkę, załóż na nią męską casualową kamizelkę o jednolitym kolorze. Połączenie dwóch kontrastujących printów nie będzie dobrym pomysłem, wystrzegaj się tego!

Najcieńszą warstwę noś pod spodem

Ostatnia zasada pomoże Ci utrzymać ciepło podczas chłodniejszych dni! Kiedy tworzysz warstwową stylizację, powinieneś zaczynać od najcieńszej warstwy i kończyć na najgrubszej. W praktyce to oznacza, że pod spód najlepiej sprawdzi się bawełniana koszulka, longsleeve lub odzież termoaktywna, która powinna dobrze przylegać do ciała i zapewniać Ci wygodę. Druga warstwa ma zagwarantować przede wszystkim ciepło, dlatego możesz założyć koszulę, sweter lub bluzę z kapturem. Ostatnia warstwa powinna chronić Cię przed trudnymi warunkami pogodowymi, czyli wiatrem i deszczem – sprawdzi się tu zarówno pikowany bezrękawnik z kapturem, jak i ze stójką.

Męska kamizelka

Ciepła kamizelka, którą możesz nosić zamiast kurtki

Warstwowe stylizacje wyglądają naprawdę świetnie! Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je tworzyć. Wtedy będziesz się prezentować modnie, a do tego będzie Ci ciepło.