Zmęczenie, zaburzenia nastroju, spadek motywacji, brak koncentracji, a także spowolnienie reakcji - to tylko niektóre ze skutków niskiej jakości snu. W dużej mierze zależy ona od tego gdzie, na czym, a także pod czym śpimy. Jak wybrać kołdrę i poduszkę, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania?

Kupując poduszkę pamiętajmy, aby dopasować ją do pozycji, w której śpimy najczęściej. Odpowiedni wybór zapewni właściwie wsparcie dla głowy i szyi oraz zmniejszy napięcie mięśni, zapobiegając porannemu bólowi karku. W IKEA do wyboru mamy poduszki wypełnione puchem i pierzem, pianką „memory” lub poliestrem. Wybierać możemy spośród różnych grubości. W ofercie dostępne są modele dla śpiących na boku, na plecach, bądź na brzuchu.

Wybierając kołdrę pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę różne rodzaje wypełnień i poziomy ciepła. Podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest zarówno poduszka, jak i kołdra. Ma on znaczenie zwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami. Tekstylia z lyocellu, dzięki bardzo regularnemu kształtowi nici, szybko pochłaniają wilgoć i łatwo ją odparowują. Dzięki temu na powierzchni włókna nie zbierają się roztocza i inne mikroorganizamy. Lyocell jest więc idealny dla osób z alergiami i problemami skórnymi. Dla zdrowego snu poleca się również połączenie bawełny z poliestrem. Włókna poliestrowe doskonale przepuszczają powietrze, zapewniając tym samym odpowiednią temperaturę ciała i mniejszą potliwość.

Dla Klubowiczów IKEA Family, którzy chcieliby zadbać o komfortowy sen, IKEA Łódź przygotowała ofertę specjalną. Do 2 lutego wszystkie kołdry i poduszki mogą oni kupić 15 proc. taniej.

Sklep zaprasza także na spotkanie z fizjoterapeutami, którzy pomogą nam dobrać zarówno materac, jak i kołdrę oraz poduszkę. Z porad fizjoterapeutycznych można skorzystać w godzinach otwarcia sklepu, aż do 28 lutego.