To doskonały kierunek zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Na miejscu znajdziecie mnóstwo atrakcji, zapierające dech w piersiach widoki oraz wygodną i bogatą bazę noclegową. To wszystko przez cały rok!

Zakopane zachwyca zimą!


Zakopane jest zimową stolicą Polski. To największa miejscowość położona w sąsiedztwie Tatr i jednocześnie duży ośrodek sportów zimowych. Niesamowitą atrakcją jest śnieżny labirynt w Zakopanem. Dostępny jest on w sezonie zimowym w pobliżu Wielkiej Krokwi. Cała konstrukcja jest wykonana z lodowych bloków i śniegu. Labirynt zajmuję około 3.000 m kw. Dzieciom mnóstwo radości dostarczy śnieżny zamek oraz tor saneczkowy. 

Podhale jest też stolicą narciarstwa. Znajdziecie tam mnóstwo wyciągów o różnym stopniu trudności. Zróżnicowane trasy dostępne są w obrębie jednego kompleksu, więc nawet udając się na wyjazd dużą grupą, każdy znajdzie coś dla siebie. W okresie ferii zimowych organizowane są atrakcyjne zajęcia grupowe w szkółce dla dzieci. Najmłodsi pod opieką doświadczonych instruktorów mogą dopracować swoje umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc. Jeżeli nigdy wcześniej nie jeździliście na nartach, a chcecie spróbować, nie musicie od razu kupować drogiego sprzętu. W Zakopanem do dyspozycji gości są liczne wypożyczalnie z fachowym sprzętem oraz odzieżą sportową.

Jak zima to i kulig! Oczywiście w Zakopanem nie zabraknie i tej atrakcji. Przejażdżka saniami w mroźny dzień w towarzystwie silnych rumaków przeniesie was do magicznego świata bajek. Zdecydować się możecie też na wieczorną wyprawę z pochodniami, zakończoną ogniskiem z pysznymi kiełbaskami i góralskim grzańcem. Miłośnicy konnych zaprzęgów zauroczą się Paradą Gazdowską. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego rodziny góralskie prezentują swoje zaprzęgi, a następnie biorą udział w porywającym wyścigu. 

Odkryj atrakcje Zakopanego latem!


Letnią atrakcją w Zakopanem, której nie można ominąć, jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru. To wyjątkowo radosna impreza, która dostarcza dawkę pozytywnej energii. Podczas niej możecie zobaczyć barwne zespoły nie tylko z Kaszub, ale również z innych części świata. Odbywa się wtedy mnóstwo imprez towarzyszących. Miłośnicy zwierząt będą mogli obejrzeć wystawę owczarków podhalańskich, a znawcy kultury ludowej mogą udać się na kiermasz rzemiosła artystycznego. Nie zabraknie też licznych warsztatów dla dzieci, a każdego wieczora odbywają się ogniska integracyjne. Wstęp na te interesujące imprezy jest całkowicie bezpłatny!

Miłośnicy dzikiej przyrody oraz leśnego spokoju będą zachwyceni wycieczką na spływ przełomem Dunajca. Osoby żądne wrażeń mogą zdecydować się na wyprawę wzdłuż rzeki na specjalnie przygotowanych tratwach. Natomiast rodzinom z dziećmi polecane są wygodne pontony. Podczas wycieczki będziecie mogli podziwiać zabytkowy kościół w Dębnie oraz zamek i zaporę w Niedzicy. Trasa malowniczymi zakolami rzeki wiedzie przez najpiękniejsze zakątki Pienin. Odpoczynek od zgiełku miasta oraz upragniony relaks gwarantowany!

W Zakopanem latem nie brakuje też atrakcji, które przynoszą niezapomniane wrażenia. Zalicza się do nich park linowy. Znajduje się on jedynie kilka kroków od centrum Zakopanego. Jest to miejsce, które każdego oderwie od codzienności i dostarczy ogromną moc energii. Znajdziecie tu aż 5 tras liniowych. Dla dzieci przeznaczony jest mini park z łagodną trasą, zawieszoną 20 cm nad ziemią. Pociechy znajdą tu dom pełen kulek oraz 7 stacji pełnych innych atrakcji. Dla osób spragnionych wrażeń i adrenaliny polecana jest wieża mocy. To 12-metrowa solidna drewniana konstrukcja z platformą na szczycie. Na górę dostać się można siatką, drabinką lub ścianką wspinaczkową.

Atrakcje w Zakopanem

Wygodne noclegi w Zakopanem

Wybór miejsca noclegowego ma znaczący wpływ na cały pobyt. Od tego, czy się dobrze wyśpimy oraz zjemy smaczne śniadanie, zależy nasze samopoczucie danego dnia. Gdy chcecie odwiedzić Zakopane podczas wysokiego sezonu, czyli w okresie wakacji lub ferii zimowych, warto zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem.

Gdy wybieracie się na urlop z pociechami, warto znaleźć spokojne miejsce, które jest przyjazne dzieciom oraz posiada na wyposażeniu dziecięcy sprzęt. Takich noclegów w Zakopanem nie brakuje. Idealnie przystosowane do tego są atrakcyjne wille i pensjonaty, które oferują noclegi w Zakopanem w bardzo przystępnych cenach. Posiadają wiele udogodnień dla dzieci takich jak sale zabaw, place z trampoliną lub zjeżdżalnią czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. W tych uroczych i nastrojowych miejscach możecie liczyć na wyśmienite regionalne śniadania i wygodne pokoje o wysokim standardzie. W niejednej zakopiańskiej willi lub pensjonacie znajdziecie bardzo bogate wyposażenie, na przykład lodówkę, zmywarkę, płytę grzewczą czy ekspres do kawy. Innymi udogodnieniami są bezpłatne i bezpieczne parkingi oraz przepiękne tarasy, na których można wypić kawę i odpocząć po aktywnym dniu.