Aby zapewnić sobie uczucie komfortu oraz upragniony efekt gładkiej skóry bez podrażnień, postaw na innowacyjne, trwałe, a zarazem niedrogie rozwiązanie – depilację woskiem.

 

Różne sposoby pozbywania się owłosienia i ich słabe strony

Jedną z najpopularniejszych metod golenia się jest bez wątpienia maszynka. Zawsze mamy ją pod ręką, gdy brakuje nam czasu na bardziej zaawansowane zabiegi i chcemy błyskawicznie pozbyć się niechcianego owłosienia, jednak już na drugi dzień pojawiają się kłujące odrosty, a nierzadko także podrażnienia. Innym sposobem depilacji jest stosowanie kremu. Kosmetyk ten zawiera liczne kwasy, które, ingerując w strukturę włosów, skutecznie się ich pozbywają. Niestety z uwagi na dużą zawartość substancji chemicznych, kremy bardzo często wywołują zaczerwienienia oraz reakcje alergiczne, które z czasem mogą stać się bardzo dokuczliwe. Usunięte tym preparatem włoski odrastają tylko nieco wolniej niż w przypadku maszynki, ponieważ ich osłabienie następuje u nasady, jednak nie sięga cebulki. Coraz popularniejsze stają się również zabiegi z użyciem depilatora oraz depilacja laserowa, które, choć pozwalają cieszyć się gładką skórą nieco dłużej, również narażają nas na bolesne odrastanie, a ponadto należą do najbardziej kosztownych rozwiązań. Dużo tańszą, a zarazem równie skuteczną metodą, jest wykorzystanie wosku do depilacji. 

wosk

Dlaczego warto depilować ciało woskiem?

Depilacja woskiem uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Poprawnie wykonany zabieg zapewnia usunięcie włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka nawet 4-5 tygodni. Ponadto sprawia on, że włoski stają się słabsze, delikatniejsze i cieńsze, co znacznie ułatwia i przyspiesza kolejne czynności pielęgnacyjne. Kolejną zaletą tej metody jest działanie peelingujące – pozwala ona na usunięcie, poza niechcianym owłosieniem, również powierzchownej warstwy martwego naskórka. Depilacja woskiem jest bez wątpienia skuteczna, choć jednocześnie dość silnie działa na skórę. Aby przyniosła nam same korzyści, warto pamiętać o kilku zasadach prawidłowej aplikacji – przede wszystkim o nawilżaniu tuż po zabiegu wybranej części ciała balsamem lub innymi produktami łagodzącymi. Z kolei przed wykonaniem czynności nie należy stosować tłustych kosmetyków, które mogą utrudnić działanie wosku. 

wosk

Depilacja woskiem krok po kroku – to prostsze niż myślisz

1. Na początku nałóż ciepły, ale nie gorący wosk bezpośrednio na wybrane miejsce na ciele, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

2. Następnie przyłóż do niego bawełniany pasek i poczekaj, aż zastygnie.

3. Kiedy to nastąpi napnij skórę, a materiał oderwij szybkim, zdecydowanym ruchem, tym razem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

4. Depilację możesz przeprowadzić również bez użycia pasków. W tym celu użyj specjalnego rodzaju wosku, do którego przyklejają się włoski.

5. Podczas zabiegu pamiętaj, aby wosk został rozgrzany do odpowiedniej, niezbyt wysokiej temperatury, a skóra w miejscu, które zamierzasz ogolić, nie była zbyt podrażniona.

6.  Przeciwwskazaniem do stosowania tej metody są żylaki, ropne stany zapalne skóry, zapalenie mieszków włosowych, a także alergia na wosk czy intensywne opalanie.

Wosk do depilacji to świetny sposób na skuteczne i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Wypróbuj ten doskonałej jakości produkt, aby na własnej skórze przekonać się o jego niezwykłych właściwościach.