To naturalne, że biuro bywa odwiedzane przez kontrahentów, na których powinno ono robić odpowiednie wrażenie. Jak urządzić biuro? Przyjrzyjmy się nowoczesnym trendom w aranżacji wnętrz?

Dużo światła i przeszklona ściana

W ostatnich latach bardzo modne są przestrzenie, w których jest dużo światła. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne budynki o dużych oknach. Czasami główną rolę w wystroju odgrywa przeszklona ściana, przez którą można zobaczyć panoramę miasta. W takich aranżacjach ważne jest wykorzystanie elementów w jasnych odcieniach, które wydajnie odbijają światło. Bardzo dobrze sprawdza się w nich biel i elementy metalowe. Z tego właśnie powodu nowoczesne aranżacje są dość zimne w wyrazie i czasami mogą one bardziej przypominać szpitalne sale niż biura.

Połączenie nowoczesności i klasyki

W biurach, w których nie ma możliwości wpuszczenia dużej ilości światła, stawia się raczej na połączenie nowoczesności i klasyki. Chodzi o to, by biuro było wygodne, ale też do pewnego stopnia przytulne. Dlatego właśnie jako wyposażenie użytkowe warto wybierać drewniane meble, w naturalnych odcieniach. Paleta brązów doskonale pasuje do większości wnętrz. Łatwo jest dopasować do niej inne odcienie, więc sprawdzi się ona, nawet gdy w biurze są używane charakterystyczne kolory marki. Oczywiście w biurze pierwsze skrzypce powinno grać drewniane biurko. W nowoczesnych aranżacjach jest to mebel dość lekki. Nie powinien on mieć zbyt dużo ozdób, ale raczej powinien być dopasowany do codziennej pracy. Stąd też nowoczesne biurka gabinetowe mają szuflady, półki i szafki. Przynajmniej jedna z nich powinna być zamykana na klucz. Dzięki temu osoba, która pracuje w gabinecie, może zabezpieczyć pewne przedmioty przed innymi. Zamykane szafki są szczególnie wskazane, gdy pracuje się z danymi poufnymi. W nowoczesnym gabinecie powinno znaleźć się też miejsce na wygodny fotel. Obecnie odchodzi się już od zwykłych krzeseł obrotowych i zamienia się je na modele ergonomiczne i dopasowane do anatomii człowieka. Coraz częściej można spotkać krzesła, które umożliwiają pracę na nich w pozycji klęczącej. Wiele osób przekonuje się, że jest to pozycja wyjątkowo korzystna ze względu na mniejsze obciążenie kręgosłupa. Ciekawym rozwiązaniem są też biurka drewniane, które umożliwiają pracę przy nich na stojąco. Bardzo popularne są meble, które umożliwiają zmianę ich wysokości i dopasowanie jej do potrzeb konkretnej osoby.

W dobrym stylu

Jeśli chodzi o biura prezesów i właścicieli firm to trendy od lat są bardzo podobne do siebie. Wciąż są to pomieszczenia, które mają być eleganckie i reprezentatywne. Stąd też meble do gabinetu tego typu muszą być eleganckie i stylowe. Najczęściej pada decyzja na meble z litego drewna. Zwykle są one dość ciężkie i stabilne. Nie można im też odmówić tego, że są wytrzymałe i trwałe. Z pewnością też robią odpowiednie wrażenie. Meble gabinetowe z litego drewna często są małymi dziełami sztuki użytkowej. Warto też zauważyć, że w nowoczesnych gabinetach oprócz biurek często umieszczane są też stoły konferencyjne wraz z krzesłami. W zależności od potrzeb mogą to być nawet stoły na kilkanaście osób. Powinny one być dopasowane do reszty mebli w gabinecie tak, by tworzyły razem estetyczną całość. Miłośnicy tradycji mogą wybierać meble rzeźbione, które doskonale pasują do biur marek z korzeniami. Ich oczywiste nawiązanie do zabytków i starodawnej estetyki może podkreślać długą obecność firmy na rynku.