Odpowiedni materiał

Wykładziny do oczek wodnych są wykonane z różnych materiałów, które mają swoje zalety i wady. Plastikowe wykładziny do oczek wodnych są najtańsze, ale mogą też być najtrudniejsze w instalacji, ponieważ są zwykle grubsze niż inne rodzaje - może wpływać to na ich dopasowanie do kształtu gruntu.

Wykładziny z PCV są cieńsze niż plastikowe, lżejsze i łatwiejsze w montażu. Są one dostępne w różnych grubościach, dlatego lepiej sprawdzają się przy uszczelnianiu oczka wodnego. Alternatywą są folie PE, które doskonale sprawdzą się na terenach bagiennych.

Przeznaczenie folii ma ogromne znaczenie

Szukając folii do oczka wodnego, należy wybrać produkt, który jest do tego przeznaczony. Wydaje się to oczywiste, niestety wielu właścicieli ogrodów dalej decyduje się na zakup zwykłych folii lub co gorsza folii budowlanych. Te nie spełniają swojej roli, ponieważ w większości przypadków nie są odporne na działanie wilgoci i promieniowania słonecznego, a także nie spełniają się w roli izolatora.

Zwróć uwagę na grubość oczka

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest grubość folii. Im grubsza wyściółka, tym mniejsze prawdopodobieństwo jej rozdarcia lub przebicia. Z drugiej strony, grubszy nie zawsze oznacza lepszy, ponieważ może powodować duże opory przepływu wody i utrudniać prawidłowe działanie pompy.

Warto więc podejść do tego w ten sposób, że grubość siatki zależy od miejsca, w którym będzie znajdować się staw: jeśli będzie on narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i ekstremalnych warunków pogodowych, potrzebna będzie grubsza siatka niż w przypadku, gdy staw będzie znajdował się pod drzewami lub pod zadaszeniem.

Cena folii

Nie warto bagatelizować również ceny folii. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego produktu, dobrze jest porównać propozycje cenowe oferowane przez kilka sklepów. W ten sposób szybko znajdziesz produkt, który oferuje wysoką jakość w dobrej cenie.

Pamiętaj jednak, że cena zakupu materiału jest tylko jednym z czynników, który należy wziąć pod uwagę - pod żadnym względem nie jest najważniejszym. Dużo istotniejsza jest jakości folii do oczka wodnego, ponieważ to od niej zależy, w jakiej kondycji będzie zbudowany przez Ciebie stawek. Wysokiej jakości folia do oczka wodnego dostępna na stronie producenta folii Izomar.