Po pierwsze płaszcze mogą być noszone zarówno w stylizacjach bardziej klastycznych, związanych z sytuacjami oficjalnymi, jak również być elementem stroju codziennego, sportowego i wpisującego się w sytuacje mniej formalne. Po drugie, funkcjonalność polega na tym, że te okrycia są wygodne i dobrze chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym wiatrem i chłodem.

Jak wybrać idealny płaszcz na jesień?

Podczas wyboru idealnego okrycia wierzchniego na jesień, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonany jest płaszcz. Najbardziej popularny płaszcz wykonany z wełny, jest ciepły, wygodny i uniwersalny. Wybierając stonowany, neutralny odcień i klastyczny krój stawiamy na ponadczasową klasykę, która może stanowić uzupełnienie niemal każdej stylizacji.

płaszcz jesienny

Materiał

Najbardziej popularnym materiałem, z którego szyte są płaszcze jesienne damskie, jest wełna owcza. Materiał ten ma dobre właściwości termiczne, izolujące od jesiennego chłodu, miłą fakturę oraz dość przystępną cenę. Aby płaszcz był komfortowy w noszeniu oraz dłużej zachował pierwotny krój powinien posiadać dobrej jakości podszewkę, w dobranym kolorystycznie odcieniu. Taka podszewka nie tylko ułatwi zakładanie i zdejmowanie płaszcza, ale również będzie stanowiła element ozdobny w przypadku noszenia płaszcza w wersji rozpiętej. Bardziej ekstrawaganckie są płaszcze posiadające podszewkę w intensywnym kolorze. Takie okrycie przeznaczone jest do bardziej odważnych stylizacji, lecz ta wyrazistość w pewnym stopniu ogranicza ich ilość. Połączenie zbyt wielu kolorów może dać efekt negatywny, przeładowany, przeciwny do zamierzonego.

płaszcze jesienne

Fason

Fason płaszcza powinien być dostosowany do figury klientki, tutaj idealny wybór płaszczy znajdziemy na Fasoni.pl. Decydujące znaczenie ma wzrost klientki oraz proporcje jej sylwetki. Idealny płaszcz nie powinien być zbyt długi, ani zbyt krótki. Nie może być za obszerny oraz zbyt dopasowany. Konkretny fason uzależniony jest również od trybu życia klientki. Nie powinien on przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.