Chociaż wspaniale jest patrzeć na przyrodę, to utwory muzyczne zazwyczaj sprawiają, że staje się jeszcze przyjemniej. Dobra muzyka podczas biegania pomaga utrzymać tempo i przyspiesza upływ czasu. Problem z bieganiem i muzyką polega na tym, że standardowe słuchawki po prostu nie działają zbyt dobrze. Jeśli używasz słuchawek dousznych, możliwe, że się ześlizgną i staną się nieporęczne. Jak więc wybrać słuchawki do biegania?
 

Jak wybrać słuchawki do biegania

Wybór dobrej pary słuchawek do biegania jest w rzeczywistości o wiele prostszy, niż się wydaje. To naprawdę sprowadza się do znajomości rodzajów sprzętu i dopasowania ich do swoich potrzeb. Niektórzy biegacze preferują słuchawki bezprzewodowe, ponieważ wtedy nie przeszkadza im kabel. Inni mogą używać słuchawki z kablami, ale prawdopodobnie nie chcą czegoś dużego i nieporęcznego na swoich uszach. Inni lubią słuchawki douszne. Wszyscy możemy się jednak zgodzić, że jakość dźwięku powinna być najlepsza z możliwych, jak np. w słuchawkach AfterShokz.

Jakie są rodzaje słuchawek?

Kupując słuchawki do biegania, powinieneś skupić się nie tylko na wyglądzie i kolorze. Ich kształt i sposób, w jaki należy je nosić, mają duży wpływ na wrażenia i wygodę podczas biegania. Różne rodzaje wzorów, które możesz nosić, są wymienione poniżej.

  • Słuchawki nauszne (przewodowe lub bezprzewodowe)
  • Słuchawki douszne (przewodowe lub bezprzewodowe)
  • Słuchawki zauszne (przewodowe lub bezprzewodowe)

Prawdopodobnie znasz rodzaje z tej listy. Przy wyborze najważniejsze są własne preferencje. Bardzo często wystarczy rodzaj słuchawek, które nosimy na co dzień. Jeżeli jednak bieganie w nich jest niewygodne, to sprawdzoną alternatywą są słuchawki AfterShokz.

Z kablem vs. Bezprzewodowe

Następną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy zakupie nowej pary słuchawek do biegania, jest sposób połączenia z urządzeniem audio. W rzeczywistości istnieje wiele zalet zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych słuchawek, a także pewne minusy.

Słuchawki przewodowe - słuchawki przewodowe wymagają bezpośredniego połączenia za pomocą kabla. Zaletą jest to, że możesz uzyskać płynny strumień dźwięku z urządzenia. Nie musisz się martwić parowaniem ani zakłóceniami Bluetooth. Będziesz jednak musiał nosić smartfon lub odtwarzacz MP3 w dłoni lub włożyć go do kieszeni.

Słuchawki bezprzewodowe - słuchawki bezprzewodowe mają wiele zalet. Najbardziej zachęcający jest jednak fakt, że możesz swobodnie poruszać się w nich bez przejmowania się kablem. Wiele razy możesz połączyć się ze swoimi urządzeniami przez Bluetooth. Dzięki postępowi w technologii połączenia stały się niezwykle silne. Jeśli biegasz, to prawdopodobnie i tak będziesz musiał zabrać ze sobą odtwarzacz lub smartfon, aby uzyskać dźwięk.

Wiele osób korzystających ze słuchawek bezprzewodowych inwestuje w smartwatche. Powodem tego jest to, że dzięki nim możesz ładować pliki muzyczne, a także uzyskiwać z dostęp do aplikacji muzycznych. Nie tylko możesz śledzić swoje osiągnięcia i wyniki na zegarku. Wiele z nich ma także wbudowane funkcje GPS. Korzystanie ze smartwatcha i słuchawek bezprzewodowych to bardzo korzystna opcja przy bieganiu.