Uwaga całej rodziny oraz bliskich skupiać się będzie tylko na nas i naszemu maluchowi, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednio ubranka dla dziecka. Oprócz oprawy całej uroczystości, wyboru miejsca czy dodatkowych atrakcji nie warto zapominać o wygodzie młodej damy. Jak więc wybrać sukienkę do chrztu dla dziewczynki? Podpowiadamy.

Jak wybrać sukienkę na chrzest dziewczynki?

Wybór sukienki na chrzest to przede wszystkim sprawa indywidualnego gustu, niemniej jednak warto jest kierować się pewnymi aspektami. O ile w trakcie zimy nie ma problemu z wybraniem modelu z dłuższymi rękawkami, tak od maja do września jest już nieco trudniej. Wtedy też warto wybrać sukienkę z krótkim rękawem i do niej skompletować bolerko. Bardzo często w kościołach bywa jeszcze chłodno, wówczas takie okrycie wierzchnie spełni świetnie swoją rolę. Podczas przyjęcia bez problemu można je zdjąć i mieć pewność, że dziecko się nie przegrzeje.

Jeżeli chodzi o kolorystykę to chrzest święty kojarzony jest z oczyszczeniem z grzechu pierworodnego i dlatego też dziecko już w trakcie obrzędu okrywa się białą szatką na znak czystości i niewinności. Biała sukienka na chrzest dla dziewczynki to ponadczasowa klasyka. Można wybrać także odcień écru, które również świetnie sprawdzą się w trakcie tego ważnego dnia. Rzadziej zdarzają się inne kolory, jednak wszystko zależne jest od gustu rodziców.

Jak wybrać fason sukienki na chrzest dziewczynki?

Wybór fasonu to ponownie sprawa indywidualna. Najchętniej wybierane są jednak proste modele zdobione koronką, jednak wiele mam wybiera także bardziej strojne sukienki z tiulem. Warto pamiętać o tym, aby sukienka na chrzest nie była zbyt opięta i dopasowana, ponieważ bardzo często pod nią zakładane jest jeszcze body, rajstopki czy po prostu pieluszka. Te dodatkowe warstwy sprawią, że dziecku robi się niewygodnie, a brak komfortu wyraża płaczem. Warto zatem sprawdzić przed uroczystością, czy córka nie będzie zbyt skrępowana w danym modelu sukienki.

Niektóre modele mają wygodne zapięcia w postaci zatrzasków. Jest on niezwykle wygodny i praktyczny zarówno dla dziecka, jak i młodych rodziców. Dzięki temu z łatwością można założyć i zdejmować sukienkę przez główkę dziecka. Ma się również pewność, czy nie będzie się ona rozpinać ani uwierać. Przy wyborze sukienki warto kierować się zatem aspektami praktycznymi przy oczywistym uwzględnieniu wyglądu danego modelu.