Jak zaaranżować garaż i jakie przedmioty powinniśmy w nim trzymać, tak był w pełni cieszyć się praktyczną przestrzenią?

Garaż to miejsce, gdzie można wiele rzeczy umieścić na wysokości. Dlatego naszym zdaniem podstawowym przedmiotem w garażu będą nieduże drabiny aluminiowe, które umożliwią dostanie się do półek i szafek na wysokości. Przejdźmy jednak do przeanalizowania przestrzeni tak, aby była satysfakcjonująca dla każdego majsterkowicza.

Miejsce

Jak już zostało powiedziane - jeśli chcesz zaoszczędzić już i tak ciasną przestrzeń garażu, możesz przy jednej z bocznych ścian powiesić rower czy zamontować półki na wysokości. Dobre zorganizowanie narzędzi pomoże w utrzymaniu porządku i zachowaniu ładu. My polecamy metodę organizacji sezonowej - rzeczy, których nie potrzebujemy zimą, chowamy na najwyższą półkę i na odwrót.

Brama

Warto sobie uświadomić, że na funkcjonalność garażu wpływa to, jaki sposób otwierania bramy wybierzemy. Jeśli postawimy na bramę rozwieraną, z pewnością zyskamy na przestrzeni wewnątrz garażu. Jednak wygoda otwierania i zamykania takich drzwi pozostawia wiele do życzenia. Łatwiejsze w obsłudze są bramy segmentowe i uchylne, czyli takie, które chowają się pod sufitem, jednocześnie - niestety, zajmując miejsce.

Co jeszcze?

Aranżacja garażu powinna być bardzo ważną kwestią, zarówno dla prawdziwego pana domu, jak i zagorzałego majsterkowicza. Minimalna przestrzeń, jaką zapełnią poboczne sprzęty, takie jak: rower, kosiarka, węże ogrodowe, oznaczają większą powierzchnię dla samochodu i dla warsztatu. Garaż to nie tylko miejsce o charakterze schowka na narzędzia i samochód. To także miejsce, gdzie można podjąć się drobnego majsterkowaniu lub zrelaksować się - dłubiąc przy samochodzie.

Podsumowanie

Przestrzeń garażu to małe “królestwo” dla niejednego mężczyzny, dlatego warto, aby było uporządkowane, a przy tym jednocześnie funkcjonalne. W tym celu polecamy zaopatrzenie się w regały, półki, małą drabinę, wszelkie zaczepy i asortyment związany z organizacją przestrzeni. Kolejnym krokiem jest sezonowe segregowanie rzeczy i narzędzi, które będą lub nie będą nam potrzebne w określonej porze roku. Ostatnią zasadą, o której należy pamiętać jest to, aby wszystko miało swoje miejsce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla mężczyzny nie jest to proste zadanie, niemniej jednak gwarantujemy, że dzięki temu Twój garaż będzie dla Ciebie miejscem relaksu.