Waluta potrzebna od zaraz!

Kiedy wybieramy się na zagraniczne wakacje, często dopiero w ostatniej chwili przypominamy sobie o wymianie waluty. Oczywiście możemy wypłacić pieniądze dopiero na miejscu lub płacić tam kartą – niestety w ten sposób zdajemy się na automatyczne przewalutowanie. Za walutę możemy wtedy zapłacić naprawdę sporo!

Na szczęście nawet ta przysłowiowa ostatnia chwila wystarczy, żeby wymienić walutę poza bankiem. Oczywiście możemy nie mieć czasu, żeby pobiec do najbliższego kantora… ale nie ma takiej potrzeby. Walutę możemy wymienić w kantorach online – szybciej i korzystniej niż w banku czy tradycyjnym kantorze!

Oszczędnie, błyskawicznie i łatwo!

Najważniejszą zaletą wymiany waluty online są ceny za walutę, które nam proponują wirtualne kantory. W tradycyjnych placówkach i w bankach narzucony jest wyższy spread walutowy (tj. różnica pomiędzy ceną sprzedaży waluty a ceną jej kupna), który częściowo jest formą zabezpieczenia przed nagłymi skokami cen walut. W kantorach internetowych spread jest sporo niższy (a tym samym tańsza jest sama waluta), ponieważ kursy są tutaj uaktualniane co kilkanaście sekund na rynku Forex.

Jeżeli chcemy wiedzieć, ile dokładnie zaoszczędzimy na konkretnej transakcji, możemy skorzystać kalkulatora korzyści. Na każdej wymianie możemy zaoszczędzić nawet do 8% w porównaniu z kursami banków!

Internet nigdy nie śpi – dlatego też w kantorze online zleceń można dokonywać 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nawet jeżeli przypomnimy sobie o braku waluty w portfelu w drodze na lotnisko… to wciąż nie jest za późno! Wymiana waluty na ergokantor.pl trwa dosłownie chwilę – jeżeli posiadamy konto w jednym z kilkunastu banków, z którymi współdziała platforma, pieniądze trafią do nas nawet w 15 minut!

Wykonanie całej transakcji jest banalnie proste. Jeżeli jesteśmy posiadaczami rachunku walutowego, pierwszy krok za nami – jeżeli nie mamy takiego konta, musimy najpierw założyć je w swoim banku. Potem już tylko rejestrujemy się na platformie, uzupełniamy dane, wyszukujemy interesujący nas kurs. Wybieramy, zatwierdzamy, wysyłamy przelew i… już! Czekamy chwilkę na przelew zwrotny. Oszczędzanie jest takie proste, prawda?