Jak znaleźć dobrego dewelopera? I wreszcie, jak przeprowadzić odbiór techniczny lokalu, zanim odbierzemy klucze?

 

1. Gdzie szukać ogłoszeń z branży nieruchomości?

2. Oferty agencji nieruchomości

3. Jak przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania?

 

Gdzie szukać ogłoszeń z branży nieruchomości?

Ogłoszenia o inwestycjach mieszkaniowych, można znaleźć praktycznie wszędzie. Pełno ich w lokalnych gazetach i na banerach reklamowych w konkretnej miejscowości. Także portale ogłoszeniowe obfitują w anonse, o możliwości kupna mieszkania na rynku pierwotnym. Nie brakuje ich również w mediach społecznościowych, ponieważ deweloperzy, zakładają w nich specjalne strony. W ten sam sposób,  wystawiane są na sprzedaż domy, działki, lub lokale usługowe. Źródeł więc nie brakuje. Osoby, które planują kupno mieszkania, najchętniej korzystają z internetu, co oznacza ogromną oszczędność czasu. Jednak po zakupie nieruchomości, warto sprawdzić, czy jest ona zgodna z umową. Do tego służą odbiory mieszkań Łódź. Specjaliści wykryją każdą usterkę, a deweloper, będzie miał obowiązek ją usunąć.

Oferty agencji nieruchomości

Szukając nowego mieszkania, można także skorzystać z usług agencji nieruchomości. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo transakcji. Deweloperzy, którzy wstawiają tam swoje oferty, są w większości przypadków uczciwi i dokładnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Ponadto, biuro nieruchomości zapewnia pełną obsługę prawną, przy zakupie mieszkania. Oznacza to, że pomaga zawrzeć umowę przedwstępną, pobiera zadatki na rzecz sprzedającego a następnie pomaga w przygotowaniu umowy notarialnej. Agencje nieruchomości współpracują zwykle z notariuszami, więc kupujący nie będzie miał problemu z wyborem urzędnika. Pamiętajmy jednak, że to wszystko kosztuje. Za pośrednictwo w zakupie mieszkania standardowo płaci się prowizję w wysokości 2 lub 3 proc. rynkowej wartości lokalu. 

Jak przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania?

Najlepiej skontaktować się z biurem, które przeprowadza odbiory techniczne i umówić się z inżynierem budownictwa na konkretny termin. Należy zabrać ze sobą umowę, którą podpisaliśmy z deweloperem oraz plan mieszkania. Sprawdzi on, czy w lokal jest zgodny z umową, np. czy zgadza się metraż i liczba pokoi. Skontroluje także stolarkę drzwiową i okienną, oraz sprawdzi czy ściany i podłogi są równe. Potem sporządzi protokół odbioru. Jeśli w mieszkaniu znajdują się usterki, deweloper ma obowiązek usunąć je w ciągu 30 dni od przeprowadzenia odbioru.