Najbezpieczniejszym wyborem jest połączenie ich z naturalnym drewnem. Na jaki odcień się zdecydować? Jaka podłoga do salonu z drewna lepiej współgra z białymi aranżacjami, a w  których przypadkach zdecydowanie lepiej postawić na odcienie szarości? 

Jaka podłoga do salonu z drewna współgra z białymi meblami?

Biel to odcień uniwersalny, a więc łącząc go z drewnianą podłogą, można skorzystać z całej palety wybarwień. Wszystko zależy od naszej ostatecznej wizji wnętrza. Białe meble w salonie z powodzeniem komponuje się z bielonym dębem. Jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu tym, którzy chcą stworzyć bardzo przestronną aranżację. Białe meble i jasna podłoga mogą wydawać się zbyt intensywne, jednak użycie tego zestawienia w pomieszczeniu o małym metrażu optycznie je powiększy. Warto pamiętać, aby ściany miały wtedy nieco ciemniejszy kolor – w ten sposób uda się uniknąć aranżacyjnej monotonii. Salon z białym wystrojem świetnie pasuje też do desek beżowych i brązowych, czyli naturalnych odcieni drewna. Dzięki nim aranżacja przełamie surowość jasnego koloru mebli, tworząc przytulną i ciepłą przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem dla odważnych jest z kolei kontrast – uzyskamy go decydując się na przykład na białe bryły i ciemne wybarwienie podłogi w odcieniach szarości lub wenge. 

Jaka podłoga do salonu z drewna jest odpowiednia do szarych mebli?

Szare meble doskonale prezentują się zestawione z klasyczną podłogą drewnianą w ciepłych wybarwieniach. Urządzone w tym klimacie wnętrze jest modne, ale przede wszystkim zrównoważone pod względem kolorystycznym. Jeśli decydujemy się na szare meble w salonie, warto rozważyć położenie w nim podłogi wykonanej z drewna jesionowego. To gatunek, który dzięki swojej różnorodności odcieni, zyskuje coraz większą popularność wśród osób ceniących oryginalność we wnętrzu. Dobrym pomysłem może okazać się też wybór drewna bielonego, które będzie świetnym tłem dla szarych mebli, a jednocześnie podkreśli ich kolor. Do takiej aranżacji nie poleca się jednak podłogi z desek w ciemnym wybarwieniu, które mogłyby zaburzyć harmonię kolorystyczną i optycznie pomniejszyć wnętrze. 

Jaka podłoga do salonu od Barlinka?

Wybór jest niezwykle szeroki. Aby się o tym przekonać, wystarczy chociażby rzucić okiem na ofertę firmy Barlinek – czołowego polskiego producenta naturalnych desek trójwarstwowych, które znakomicie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale i w innych pomieszczeniach.

Na zdjęciu: Dąb Still Barlinek