Nie zawsze jednak bliscy są w stanie pożyczyć nam gotówkę, a my nie chcemy wnioskować o pomoc przez internet lub dojeżdżać do oddalonych punktów parabanków. Wówczas możemy zdecydować się na pożyczki w domu, z których korzysta coraz więcej osób. Takie rozwiązanie umożliwia nam zaciągnięcie potrzebnej kwoty w szybkim czasie, a wszystkie formalności możemy załatwić na miejscu. Jakie firmy udzielają pożyczek w domu i jak przebiega cały proces?

Pożyczki w domu - na czym to polega?

Pożyczki do domu to bardzo popularne zobowiązanie, które znajdziemy aktualnie w praktycznie każdej firmie pozabankowej. Jest ono dostępne niemalże dla każdego, a aby otrzymać taką pomoc finansową, nie musimy spełniać surowych wymogów. Cały proces wnioskowania o takie wsparcie jest podobny jak w przypadku pożyczek online. Jednak w tym przypadku umowa jest podpisywana podczas osobistej wizyty pracownika firmy pożyczkowej w naszym domu. Jak to dokładnie wygląda?

Po wyszukaniu interesującej nas oferty pożyczki na dowód, składamy wniosek przez SMS-a lub przez internet. Wpisujemy w nim podstawowe dane osobiste oraz informacje o wysokości dochodów czy wydatków. Następnie formularz wysyłamy do pożyczkodawcy, który go rozpatruje i wydaje decyzję. Jeśli jest ona pozytywna, umawiamy wizytę z agentem w domu, podczas której podpiszemy umowę. W czasie spotkania możemy również dopytać o szczegóły związane z pożyczką, spłatą i warunkami. 

Gdzie można wziąć pożyczkę do domu?

Pożyczka w domu jest udzielana przez firmy pozabankowe. Oznacza to, że nie znajdziemy jej w ofercie żadnej instytucji bankowej. Takie zobowiązanie to nic innego jak pożyczka bez bik, która nie wymaga od nas spełnienia surowych warunków, jak mamy do czynienia w przypadku banków. Wystarczy ważny dowód osobisty, pełnoletność i adres zamieszkania na terenie Polski. Pozostaje jednak pytanie, w których firmach najlepiej jest zaciągać takie wsparcie. Aby znaleźć opłacalne rozwiązanie, które nie będzie zbyt drogie, warto przeglądać aktualne rankingi. Znajdziemy w nich zestawienia najlepszych ofert na rynku i poznamy wszystkie najważniejsze warunki oraz koszty, np. wysokość raty, oprocentowanie, najkrótszy i najdłuższy okres spłaty. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybierając ofertę z rankingu, korzystamy z najtańszego zobowiązania, którego spłata nie sprawi problemów, a pieniądze zostaną nam wypłacone jak najszybciej.