Dzięki temu znów będziesz mógł cieszyć się idealną gładkością – bez zadrapań i skaleczeń. Skorzystaj z naszych wskazówek i zdecyduj się na dopasowaną maszynkę do golenia.

Jakie zalety ma maszynka z wymiennym wkładem?

Szukasz dobrej alternatywy dla jednorazowych maszynek i tych elektronicznych? Zatem świetnym rozwiązaniem są modele z wymiennymi wkładami, a dzięki temu nie będziesz musiał tak często kupować nowych maszynek. Wiele popularnych marek oferuje takie rozwiązania np. Gillette lub Wilkinson. Pamiętaj tylko o tym, że musisz kupić wkłady do maszynki do golenia, które są dopasowane do maszynki.

W przypadku maszynki z wymiennymi wkładami na początku musisz wydać większą kwotę pieniędzy, ale w zamian za to otrzymujesz kilka wkładów oraz samą rączkę, która posłuży Ci przez długi czas. Kolejne wydatki będą już znacznie niższe, bo jedyne, co będziesz musiał kupować, to nowe wkłady. Dlatego z perspektywy czasu jest to opłacalna metoda golenia. Warto też zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, bo w ten sposób będziesz przyczyniać się do produkcji mniejszej ilości odpadów oraz plastiku.

Czy warto wybierać jednorazowe maszynki do golenia?

Jednorazowe maszynki do golenia nadal są bardzo popularne ze względu na łatwą dostępność oraz możliwość regularnego testowania nowych rozwiązań. Dzięki temu bez problemów sprawdzisz, która firma oferuje najbardziej dopasowane do Ciebie maszynki. Zapewniamy, że masz z czego wybierać, bo wiele znanych marek typu Gillette, Bic czy Wilkinson oferują jednorazowe maszynki. Możesz kupić pojedyncze sztuki lub od razu zabrać większe opakowanie – składające się z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sztuk.

Pamiętaj tylko, że nie wszystkie jednorazowe maszynki do golenia zapewniają gładkie wykończenie, łatwy poślizg i brak zranień. Jeśli masz dość twardy lub dłuższy zarost, to zdecyduj się na produkty z trzema lub czterema ostrzami. Zrezygnuj z mniejszej liczby ostrzy, bo po prostu takie modele najczęściej powodują uszkodzenie skóry.

Czy jednorazowe maszynki mają jakieś wady? Najważniejszą z nich jest nieekologiczny charakter tego produktu. Po prostu często musisz je kupować, a to sprawia, że przyczyniasz się do produkowania większej ilości śmieci.

Elektroniczne i hybrydowe maszynki do golenia – czym się wyróżniają?

Szukasz rozwiązania na długi czas? Zatem zdecyduj się na elektroniczną maszynkę do golenia. Choć tego typu urządzenie to jednorazowo większy wydatek, to jednak zapewnia działanie przez kilka najbliższych lat. W międzyczasie musisz tylko dbać o prawidłową pielęgnację ostrzy i ewentualnie wymienić je, gdy nieco się stępią lub dojdzie do większego zabrudzenia.

Do dyspozycji masz sporo różnych rodzajów i modeli elektronicznych maszynek do golenia, co jednocześnie ułatwia oraz utrudnia wybór właściwego produktu. Ciekawym rozwiązaniem jest golarka hybrydowa marki Philips, która ma wymienne wkłady do maszynki do golenia. Dodatkowo umożliwia golenie na mokro i sucho, przycinanie zarostu, a nie tylko golenie i naprawdę dużą precyzję. Oprócz tego maszynka ma wbudowany akumulator, a same wkłady nie wymagają częstej wymiany – o konieczności założenia nowych ostrzy poinformuje Cię wbudowany wskaźnik. Dzięki temu zadbasz o higienę, komfort oraz skuteczność golenia, a jednocześnie skorzystasz z urządzenia, które łączy cechy maszynki z wymiennymi wkładami oraz modeli elektronicznych.